“Botanik parkın sökülmesi yanlıştı”
banner66

“Botanik parkın sökülmesi yanlıştı”

08 Nisan 2019 Pazartesi 10:10
Bu haber 439 kez okundu

Ordu Valisi Seddar Yavuz’un Şehir Hastanesine ilişkin imar değişikliğine itiraz olmadığı açıklamasına ORÇEV’den itiraz geldi.

“Botanik parkın sökülmesi yanlıştı”

Sponsor Reklamlar

ORÇEV Başkanı Gül Ersan imar planına itiraz ettiklerini ancak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından itirazlarının reddedildiğini belirtti. Ret yazısının da kendilerine Ordu Valiliğine bağlı Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünden geldiğini belirterek şunları söyledi:

 

“Vali Seddar Yavuz Şehir Hastanesinin yapımını sağlayacak imar değişikliği ile ilgili bir açıklama yaptı. İmar değişikliğine itiraz edenin olmadığını söyledi. Vali Seddar Yavuz açıklamasında‘... Altınordu ilçesi Eskipazar Mahallesinde 111 dönüm arazinin, 27.12.2018 tarihinde şehir hastanesi yapılmak üzere Sağlık Bakanlığına tahsisi yapılmıştır. Burasının vasfı daha önce farklıydı, vasfı değiştirildi ve Sağlık Bakanlığına tahsisini gerçekleştirdik. Arsa üzerinde şahıs arazileri vardı, Altınordu Belediyemiz burada İmar Kanununun 18. maddesini uygulamak sureti ile uygun bir yere nakledildi ve askı süresi bitti, itiraz olmadı ve kesinleşti.” diye konuştu.

Ordu Çevre Derneği olarak Botanik Park’ın sökülmesine ve yerine Şehir Hastanesi yapılmasına her zaman karşı çıktık. İmza kampanyaları düzenleyip basın açıklamaları yaptık. Şehir hastaneleriyle ilgili konunun uzmanlarını davet ederek bir panel düzenledik. İlan edilen imar değişikliğine itirazımızı da yaptık. Ancak, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünden gelen 17.12.2018 tarihli yazıda itirazımızın Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca değerlendirildiği ve uygun bulunmayarak reddedildiği bildirildi. Şehir Hastanesine karşı çıkan binlerce Ordulunun olduğunu bir kez daha açıklamak istedik.” Haber Merkezi

 

Anahtar Kelimeler
banner64

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder