Büyükşehir kendi enerjisini üretecek

18 Mayıs 2020 Pazartesi 12:11
Bu haber 1204 kez okundu

Ordu Büyükşehir Belediyesi Ordu ilinin ilk yerli türbininin kurulumuna başladı. Farklı birçok alanda hayata geçirdiği projelerle vatandaşların takdirini kazanan Ordu Büyükşehir Belediyesi enerji alanındaki yatırımlarına da aralıksız devam ediyor.

Büyükşehir kendi enerjisini üretecek

Sponsor Reklamlar

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatı ile kurulan ve Ordu’daki yenilenebilir enerji kaynakları üzerinde çalışan Ordu Çevre Enerji Sanayi Ticaret A.Ş ( OREN) 100 KW büyüklüğünde kuracağı türbin ’in montaj çalışmalarına başladı.

 

tesisde tüketilen elektriğin 3 katı elektrik üretecek

 

OSKİ bünyesinde hizmet veren İçme suyu arıtma tesisine su taşıyan hatlara kurulumu başlanan türbin hizmete girdiğinde, Altınordu ilçesinde ki arıtma tesisinde ihtiyaç duyulan enerjinin 3 katı kadar elektrik üretimi gerçekleşecek. Bu santralden üretilen fazla elektrik ise Büyükşehir Belediyesine bağlı diğer tesislerin ihtiyaçlarında kullanılacak.

 

Tamamı OREN tarafından projelendirildi

 

Başkan Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatıyla çalışmalarına kısa bir süre önce başlanan ve OREN tarafından projelendirilen mHES türbin tamamı yerli üretim olarak hizmet verecek. Hızlı bir tasarım ve üretim süreci sonrasında Ordu Büyükşehir Belediyesinin kendi ihtiyaçlarını karşılayacak hidroelektrik santrali 1 ay içerisinde devreye alınmış olacak. Haber Merkezi

 

 


Anahtar Kelimeler
banner64

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder

@name x