"Çalışamayan gazeteciler günü"
banner66

"Çalışamayan gazeteciler günü"

10 Ocak 2019 Perşembe 12:48
Bu haber 360 kez okundu

Karadeniz Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı, Ordu 19 Eylül Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erdoğan Erişen, işsiz gazetecilerin sayısının artacağı iddiasında bulundu.

"Çalışamayan gazeteciler günü"

Sponsor Reklamlar

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle yaptığı açıklamada, geçmişte bayram olarak kutlanan, sonrasında ise oluşan zor şartlar nedeniyle Dayanışma Günü olarak kutlanan 10 Ocak tarihinin, “Çalışamayan Gazeteciler Günü” olmaya doğru gittiğini ifade eden Erdoğan Erişen, bunda genel iktidardan çok, resmi alan kaçırılmasına ve bilbordların mantar gibi türemesine neden olan yerel yöneticilerin payının olduğunu söyledi.

Gazete fiyatlarının son iki yılda yüzde 150 oranında artmasının gazetelerde, döviz artışının radyo ve televizyonlarda ciddi bir maliyet artışını getirdiğini belirten Erdoğan Erişen, “ortada zaten kutlanacak bir gün yoktu. Onun için ilk başlarda bayram olarak kutlanan 10 Ocak sonrasında dayanışma Günü olarak geçiştiriliyordu. Eğer medyanın tamamını ele alıp ciddi destekler sağlanmaz, başta kağıt olmak üzere giderlere yönelik teşvik ve teminler gerçekleşmezse, bu yıldan itibaren de 10 Ocak; Çalışamayan Gazeteciler Günü olacaktır.” diye konuştu. Haber Merkezi

 

 

Anahtar Kelimeler

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder