Çalışmalar tamam Gözler rekoltede!
banner66

Çalışmalar tamam Gözler rekoltede!

10 Temmuz 2018 Salı 09:30
Bu haber 692 kez okundu

Yaklaşık 15 gün önce başlayan rekolte tahmin çalışmaları bugün tamamlanacak. Yarın ise tüm iller belirlenen rekolte miktarını Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'na bildirmiş olacak.

Çalışmalar tamam Gözler rekoltede!

Sponsor Reklamlar

İlimizin ve bölgemizin en önemli tarımsal ürünü olan yeşil altın fındıkta, rekolte tahmininde en doğru ve en sağlıklı sonuca ulaşabilmek amacıyla oluşturulan Rekolte Tespit Komisyonu sahada çalışmalarını bugün itibariyle tamamladı.

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Kemal Yılmaz; “Fındık rekolte tespiti ile ilgili yol haritamızı belirledikten sonra başlayan saha çalışmaları tamamlandı. Rekolte tespit çalışmalarımız tahminen 15 gün kadar sürdü. Bugün itibariyle de çalışmaların tamamlanarak 2018 yılı fındık tahmini rekoltesini Bakanlığımıza bildirmiş olacağız. Tüm iller de 11 Temmuz itibariyle Bakanlığımıza fındık rekoltesini bildirmiş olacaklardır. İlimizde rekolte tespit çalışmaları fındığın gelişme durumu ve "Haziran dökümü" de dikkate alınarak öncelikle sahil ilçelerimizden başlamak suretiyle orta ve yüksek rakımlı ilçeler şeklinde sürdü." dedi. Haber Merkezi

 

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder