Çamaş'a ikinci kent meydanı
banner66

Çamaş'a ikinci kent meydanı

18 Aralık 2018 Salı 10:11
Bu haber 383 kez okundu

Kent meydanları inşa ederek ilçeleri yeni yaşam alanları ile buluşturan Ordu Büyükşehir Belediyesi, Çamaş’ta ikinci bir kent meydanı daha halkın hizmetine sunacak.

Çamaş'a ikinci kent meydanı

Sponsor Reklamlar

Büyükşehir Belediyesi vatandaşların oturup dinlenebilmeleri ve birlikte vakit geçirebilmeleri amacıyla Çamaş’ta daha önce 1.300 m2lik alanda inşa ettiği kent meydanının ikincisi için çalışmalara başladı. Halkın ihtiyaçları doğrultusunda ilçeye ikinci bir meydan kazandırmak için proje hazırlıklarına devam eden Ordu Büyükşehir Belediyesi, Taşoluk Mahallesi’nde bulunan 1.049 m2lik alanda mülkiyet sorununu çözdü. Kamulaştırma çalışmalarının tamamladığı söz konusu alan için yapılacak projeyle birlikte yeni bir sosyal yaşam alanı daha Çamaş halkının hizmetine sunulacak.

 Kısa bir süre önce hizmete giren ve vatandaşların yaşam alanı haline gelen kent meydanı; Çelik konstrüksiyon üzerine kurulu ahşap kafeteryanın yanı sıra wc, yeşil alanlar, çocuk oyun alanı, pergola, oturma grupları, çevre ile uyumlu şekilde tasarlanmış ahşap kaplı bankları, boylu aydınlatma elemanları ışıklandırılması, zemin taban tuğlası, traverten ve andezit taş ile kaplandı. Haber Merkezi

 

Anahtar Kelimeler

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder