Çambaşı’nda "Kar Şenliği"

06 Ocak 2020 Pazartesi 09:28
Bu haber 364 kez okundu

Ordu Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “Kar Şenliği” etkinliğinin ilki Çambaşı Yaylası Kayak Tesisi’nde gerçekleştirildi.

Çambaşı’nda  "Kar Şenliği"

Sponsor Reklamlar

Kar Şenliği’ne Ordu Valisi Seddar Yavuz, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tahsin Tonkaz, Fakülte Dekanları, Enstitü ve Meslek Yüksekokul Müdürleri, akademik ve idari personel ile öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan yaptığı konuşmada, ”Üniversitemize her daim yardımcı olan, kendisini daima yanımızda hissettiğimiz, bugün de etkinliğimizde bizleri yanlız bırakmayan Sayın Valimize teşekkür ediyorum. Kıymetli öğrencilerimiz, sizlerin Ordu Üniversitesinde öğrenim görmekten dolayı mutlu olmanızı; gençliğinizin en verimli çağında yetişirken devletine, milletine, ülkesine faydalı bireyler olarak yetişmenizi istiyoruz. Yarın bölüm ve programlarınızı bitirdiğinizde bu ülkenin, bu milletin, bu devletin daha ileriye gitmesi için canla, başla, aşkla milletimize sevdayla yetişmenizi önemli bir düşünce olarak ortaya koyuyor; bunun için devletimizin, milletimizin imkanlarını sizlere seferber etmek istiyoruz. Bugün burada ilkini gerçekleştirdiğimiz Üniversitemiz Kar Şenliği’nin üzerinizdeki yorgunluğunuzu atmaya, mutluluğunuzu artırmaya vesile olmasını kışın güzelliğini yaşatacak bu ortamda güzel birgün geçirmenizi diliyorum.” dedi.

Vali Yavuz, ”Ordu, tutkuyla   bağlanacak aşkların en büyüğü diyebiliriz. Mavi ile yeşilin kucaklaştığı bir de buna beyazın eklendiğini düşünürsek herhalde ayrı bir sevda olur diye değerlendiriyorum. O yüzden, Ordu'nun geleceğinin parlak olduğuna çok inanıyorum. Bu parlak geleceği de hep beraber inşa edebileceğimizi düşünüyorum. Böylesine güzel bir günde sizlerle bir arada olmak bizim için ayrı bir  mutluluk.” dedi.

Konuşmaların ardından başlayan şenlikte Rektör Akdoğan, protokol mensupları ve öğrenciler horon oynadı. Haber Merkezi

 

Anahtar Kelimeler

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder

@name x