CHP 97 yaşında!

09 Eylül 2020 Çarşamba 10:33
Bu haber 1854 kez okundu

CHP Ordu İl Başkanı Av. Atila Şahin, Cumhuriyet Halk Partisi’nin 97. yıl dönümü dolaysıyla bir açıklama yayınladı. Şahin, mesajında; “Bize bırakılan bu büyük mirası koruyacağımız sözünü vererek, partimizin ve cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarını saygı, özlem ve minnetle anıyoruz.” dedi.

CHP 97 yaşında!

Sponsor Reklamlar

Dünyanın en eski, köklü ve birikimli partilerinden biri olan CHP’nin 97. Kuruluş yılının kutlandığını ifade eden Başkan Şahin’in açıklaması şöyle:

“Kuruluş yıllarında bir yandan ülkenin kuruluşu için meclis faaliyetlerini yürüten diğer yandan cephelerde canlarını vatan uğruna siper eden milletvekillerimiz, partimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve dişinden tırnağından artırdığı ile kadını erkeği genci yaşlısı her memleketten milletimizle birlikte temelleri sağlam bir cumhuriyet inşa ederek dünya siyasi kültür mirasının önemli bir varlığı olan partimizi ülkemize armağan etmiştir. Milli birlik ve vatanımızın bölünmez bütünlüğü ilkeleri partimizin 97 yıl boyunca değişmez ve taviz verilmez şiarı olmuş, milletimizin her kesiminden ferdi Türk Milleti sıfatında birleştirerek, kul olmaktan kurtarılıp vatanın gerçek sahibi kılınmıştır.

Bu şanlı tarihin mirasçısı olan partinin bir neferi olmak bizlere büyük bir onur atfederken, diğer yandan Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu değerlerine sahip çıkma sorumluluğu da vermektedir. Partimiz gerek iktidardayken gerekse muhalefetteyken bu sorumluluğun bilincinde olan ve şartlar ne olursa olsun Cumhuriyetimizin kazanımlarını korumak adına faaliyet gösteren partimiz demokrasinin, hukuk devletinin ve milli bilincin teminatıdır.

Türkiye de bugün ezilenlerin ve halkın partisi CHP’ye her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulmaktadır. Toplumsal barışın ve güvenliğin sağlaması güçlü bir ekonomik yapının oluşturulması, Cumhuriyetin kazanımlarının korunması için CHP’nin iktidara gelmesi büyük önem taşımaktadır. İsmet İnönü’nün ‘Namuslular da, en az namussuzlar kadar cesur olmalı’ sözü bize ışık tutmalı, dürüst, ilkeli ve özgürlükçü bir iktidar için hep birlikte çalışmalıyız.” Haber Merkezi

 

 

 

 

Anahtar Kelimeler
banner64

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder

@name x