ÇİFT GÖRMEYE BOTOX İLE ÇÖZÜM

18 Haziran 2014 Çarşamba 11:23
Bu haber 1435 kez okundu

Yaklaşık 9 ay önce geçirdiği ateşli bir hastalık sonucu sağ gözü şaşı olan ve çift görmeye başlayan 12 yaşındaki Yasin Seçkin, Medical Park Ordu Hastanesi Göz Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Erol Eyüboğlu’nun uyguladığı botox yöntemi ile sağlığına kavuştu.

ÇİFT GÖRMEYE BOTOX İLE ÇÖZÜM
Yaklaşık 9 ay önce geçirdiği ateşli bir hastalık sonucu sağ gözü şaşı olan ve çift görmeye başlayan 12 yaşındaki Yasin Seçkin, Medical Park Ordu Hastanesi Göz Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Erol Eyüboğlu’nun uyguladığı botox yöntemi ile sağlığına kavuştu.
Ünye’ de yaşayan 12 yaşındaki  Yasin Seçkin’in 9 ay önce geçirdiği ateşli bir hastalık sonucu sağ gözünde  içe dönük şaşılık oluştu.  Bunun üzerine ailesi tarafından iki ayrı hastaneye götürülen Yasin Seçkin’ i doktorlar şaşılığın zamanla geçeğini söyleyerek taburcu ettiler. Ancak geçen zaman içerisinde  şaşılığı daha da arttı ve çift görmeye başladı.  Bunun üzerine Yasin’in annesi yaptığı araştırmalar sonucunda Medical Park Ordu Hastanesi Göz Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Erol Eyüboğlu’na başvurmaya karar verdi.  Burada yapılan kontroller sonucunda Op. Dr. Erol Eyüboğlu’nun uyguladığı botox yöntemi ile Yasin’ in gözündeki şaşılık ve çift görme düzeldi.
Medical Park Ordu Hastanesi Göz Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Erol Eyüboğlu; “Yasin Seçkin hastanemize başvurduğunda daha önce geçirdiği ateşli hastalık nedeniyle sağ gözünde ciddi bir şaşılık ve çift görme vardı.” diyerek şunları söyledi: “ Hastaya daha önce başvurduğu hastanelerde mevcut şaşılığın zaman içerisinde kendiliğinden geçeceği söylenmiş. Ama şaşılık daha da artmış ve çift görmeye başlamış. 6. Sinir Felci dediğimiz bu hastalıklarda kendi kendine düzelme durumu küçük yaş gruplarında erişkinlere göre daha azdır. Yasin Seçkin’ e başvurduğu hastanelerde ameliyat önerilmemesinin nedeni bu grup şaşılıkların zaman içerisinde kendiliğinden düzelme ihtimalinin olmasıdır. Bu ciddi bir risktir. Çünkü ameliyat yapıldıktan sonra gözdeki şaşılık kendiliğinden düzelirse bu sefer de göz dışarıya doğru kaymaya başlar. Operasyon sırasında gözdeki kas kesildiği için dışa doğru oluşan şaşılığı düzeltme şansı çok azdır. Ama ameliyat yapılmayıp gözün normale dönmesi beklenirse de göz kasında geri dönüşü olmayan hasarlar ortaya çıkabilir. Ayrıca hastamızın şaşılık dışında zaman geçtikçe çift görme şikayeti de oluşmuş. Bu nedenle bizde hastamızın şikayetine çare bulmak için botox yöntemiyle sağ gözdeki kasların bir kısmının geçici olarak fonksiyonlarını durdurduk. Uyguladığımız botox yöntemi  sonucunda 50 pd olan şaşılık 8 pd’ ye kadar indi.  Bu oldukça iyi bir düzelmedir ki biz normal şaşılık operasyonlarında 10 pd’ ye inişi başarılı bir sonuç olarak kabul etmekteyiz. Bu yöntem geçici bir yöntemdir. 5-6 ay sonra tekrarlanması gerekebilir. Botox tedavisinin etkisi geçene kadar hastamızın sağ gözündeki kaslar normal fonksiyonlarını kazanırsa, ameliyat olmasına gerek kalmadan eski haline dönmüş olacaktır.” dedi.Haber Merkezi


Yorum Gönder

@name x

Toplam Yorum Sayısı 1

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Zeliha Özsevim 3 hafta önce yorumlandı

İyi akşamlar... Problemimiz büyük, eşim çift görüyor tüm tetkikleri yapıldı tümör yok kas ölçümü yapıldı 6. Sinir tutulması kondu teşhisi biz çare bulamıyoruz çok yıprandık acaba botoks nasıl olur. Lütfen bize bilgi gönderirseniz mutlu oluruz.. Teşekkürler..

0 Kişi beğendi.