Çocuklar geleceğimiz…

24 Nisan 2019 Çarşamba 11:03
Bu haber 38322 kez okundu

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)’nin açılışının 99. yıldönümü, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile Ordu’da düzenlenen törenlerle kutlandı. Törenler kapsamında Vali seddar yavuz makam koltuğunu Şehit Zeki İnan İlkokulu 4. sınıf öğrencisi Miray Uzun’a teslim etti.

Çocuklar geleceğimiz…

Sponsor Reklamlar

Ordu Valiliğince hazırlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama programı çerçevesinde ilk tören, Şarkiye Mahallesinde bulunan Atatürk Anıtı’nda yapıldı. Burada yapılan törende, İl Milli Eğitim Müdürü Kutlu Tekin Baş tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk koyuldu. Daha sonra ulu önder Atatürk ve Milli Mücadelede hayatlarını kaybedenlerin manevi huzurunda 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Atatürk Anıtı’ndaki tören, İstiklal Marşı’nın okunmasıyla son buldu.

 

Ordu Valiliği’nde Makam Devri yapıldı 

 

İl Milli Eğitim Müdürü Kutlu Tekin Baş, beraberinde yönetici, öğretmen ve öğrencilerden oluşan heyetle birlikte Vali Seddar Yavuz’u makamında ziyaret etti.

 

Ziyarette, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayan Vali Seddar Yavuz, ”Devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, şehitlerimizi, gazilerimizi minnet ve şükranla bir kez daha yad ediyoruz. Ruhları şad, mekanları cennet olsun. Büyük bir imparatorluktan sonra büyük acılar yaşadık ve milletimiz küllerinden yeniden doğdu. Kurtuluş Savaşını, Meclisiyle birlikte yürütmüş dünya üzerindeki ender milletlerden bir tanesiyiz. Bu, aziz Atatürk’ün ve silah arkadaşlarının yüksek öngörüsü, mücadele azmi, milletine güvenmesi sonucu oluşmuş bir durumdur. 23 Nisan 1920’de kurulan Türkiye Büyük Millet Meclisi, millet egemenliğinin üstünde bir egemenlik olmadığını ve milletten başka bir güç odağının olmadığının da göstergesidir. O yüzden aziz Atatürk milletine güvenmiş, milletini arkasına almış, 23 Nisan 1920’de açılan meclisle bu ülkenin tekrar bağımsız bir devlet kurmasını ve düşmanlarını da bu ülkeden ebediyen kovulmasına vesile olacak bir mücadeleyi başlatmıştır” dedi.

 

Konuşmanın ardından, Vali Seddar Yavuz, makam koltuğunu Şehit Zeki İnan  İlkokulu 4. sınıf öğrencisi Miray Uzun’a teslim etti.

 

Vali koltuğuna oturan Miray Uzun, herkesin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlayarak, yaptığı konuşmada, “Sayın Valim, bu özel günde makamınızı bize bıraktığınız için şahsım ve tüm çocuklar adına şükranlarımı sunuyorum. Bu özel günde, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının ülkemiz çocuklarına ve bütün dünya çocuklarına sağlıklı, mutlu ve yaşanır bir dünya getirmesini, ayrıca bütün çocukların sevgi içinde yaşamasını diliyorum. Yaşım küçük olmasına rağmen gelecekte bu mesleği seçmeme vesile oldunuz. Dolayısıyla Valilik görevini en iyiyi yapanlardan biri olduğunuzu düşünüyorum. İlimiz ve ülkemiz adına örnek olacak bir devlet adamısınız. Biz çocuklar da sizleri örnek alıyoruz.” diye konuştu.

 

Kutlama programı Şehit Zeki İnan İlkokulu’nda yapıldı

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarına, Altınordu ilçesinde bulunan Şehit Zeki İnan İlkokulu bahçesindeki kutlama programı ile devam edildi.

 

Kutlama programına, Vali Seddar Yavuz ve eşi Selda Yavuz, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akif Aktaş, İl Emniyet Müdürü Mehmet Erduğan, İl Jandarma Komutanı Albay Tolunay Başer, Ordu Askerlik Şube Başkanı ve Garnizon Komutanı Binbaşı Ahmet Meydan, Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, AK Parti İl Başkanı Halit Tomakin, İl Milli Eğitim Müdürü Kutlu Tekin Baş,  daire müdürleri, okul yöneticileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.  

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İl Milli Eğitim Müdürü Kutlu Tekin Baş yaptı.

 

Kutlama programı, günün anlam ve önemini belirten şiirlerin okunması, ana sınıfı öğrencilerinin gösterisi, halk oyunları gösterisi, solo türkü okunması, teakwando ve judo gösterileri ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle ilkokul ve ortaokullar arasında düzenlenen şiir, resim ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilerin ödüllerinin, Vali Seddar Yavuz ve protokol mensupları tarafından verilmesiyle sona erdi. Haber Merkezi

 

Anahtar Kelimeler

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder

@name x