Çocuklara müjde!

05 Şubat 2020 Çarşamba 09:07
Bu haber 2984 kez okundu

Şehir genelinde sürdürdüğü çalışmalarda çocukları da unutmayan Ordu Büyükşehir Belediyesi, başlattığı ‘’Her İlçeye İki Oyun Grubu Kurulumu Projesi” ile 19 ilçede çocukların gönüllerince eğlenip vakit geçirebileceği oyun parklarını hayata geçirmeyi hedefliyor.

Çocuklara müjde!

Sponsor Reklamlar

Proje kapsamında her ilçeye 2’şer adet oyun grubu ile salıncak, tahterevalli, dönen platform ve zıp zıp gibi oyun elemanlarının montajı yapılıyor.  Parklar ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığınca yürütülen proje kapsamında Korgan ilçesi Tepe mahallesi ve Koçcuğaz mahallesinde iki adet oyun grubunun kurulumu gerçekleştiriliyor.

 

Proje kapsamında parklardaki oyun grupları ve spor aletlerinin zeminine,  koruyucu özelliği, esnekliği ve darbe emiciliği sayesinde düşme veya darbe sonucu oluşabilecek yaralanmaları önlemesi amacıyla kauçuk döşemesi yapılacak.

 

Oyun parkı kurulum çalışmalarında engelli çocuklar da unutulmayarak parklarda özel olarak tasarlanmış salıncak, tahterevalli, tekerlekli sandalye ile kullanılan döner platform ve oyun grupları yer alacak. Bu sayede engelli çocuklar diğer çocuklarla bir arada engel olmaksızın istedikleri gibi oynayabilecek. Haber Merkezi

 

 

Anahtar Kelimeler
banner64

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder

@name x