“Denize dolgudan vazgeçin”

26 Şubat 2020 Çarşamba 09:38
Bu haber 990 kez okundu

Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin Altınordu’da deniz doldurarak yapmak istediği “Deniz Yıldızı” projesine Emek Partisi de tepki gösterdi.

“Denize dolgudan vazgeçin”

Sponsor Reklamlar

Ordu Çevre Derneği’nin yaptığı açıklamadan sonra derneğin açıklamasını destekleyen Emek Partisi Altınordu İlçe Örgütünden OBB’ye, “Yanlış yoldan dönün.” çağrısı geldi. Emek Partisi Altınordu İlçe Başkanı Yusuf Kaya, “Ordu sahili dolgularla halktan uzak hale getirildi. Yeni dolgular ihanet aşamasına geldi.” diyerek tepki gösterdi.

 

Kumsal yok olmasın

 

Proje alanının kumsal olduğuna dikkat çeken Kaya, “Teleferik bölgesinde insanlar deniz kenarına iniyor, kumsalda dolaşıyor, denize ayaklarını sokuyor. Özellikle de çocuklar için önemli bir alan. Ancak buranın kayalarla doldurulması Ordu’ya ihanetin devam ettirilmesi olur. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler’e çağrımız, yanlıştan dönmesidir.” dedi.

 

Sırrıpaşa Caddesi tarihtir

 

Sırrıpaşa Caddesi’ndeki altyapı ve mantolama hakkında da değerlendirme yapan Kaya, “Sırrıpaşa Caddesi Ordu’nun geçmişi olmasına karşın nedense mantolama ile yok ediliyor. Caddede eski taş binalar bulunuyor. Bunlar gün yüzüne çıkarılması daha iyi olmaz mıydı? Yeni yapılan binalar arasında taş binaların korunması saygı görürdü. Geç kalınmış değil, eski taş binalar görünür hale getirilmelidir. Hata cadde beyaz taşlarla döşenerek geçmiş yaşatılabilirdi.” dedi. Haber Merkezi

 

 

Anahtar Kelimeler

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder

@name x