banner66

Ders zili çaldı!

09 Eylül 2019 Pazartesi 09:07
Bu haber 435 kez okundu

Vali Seddar Yavuz, 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak, başta öğrenciler olmak üzere tüm eğitim camiasının yeni eğitim-öğretim yılını kutladı.

Ders zili çaldı!

Sponsor Reklamlar

Vali Yavuz, “Yarınlarımızın teminatı çocuklarımız, çok kıymetli aileleri ve eğitim camiamız, 2019-2020 eğitim-öğretim yılını heyecanla karşılamaya hazırlanırken, bizler de kamu idarecileri olarak geçtiğimiz yılın değerlendirmeleri ışığında, fiziki altyapı, güvenlik tedbirleri, teknik ve idari destekler yanında, eğitim kadrosuna yaptığımız takviyelerle bu heyecana ortak oluyoruz.

 

Eğitim yuvalarımız olan okullarımızın çağın gereklerine uygun teknolojik ve fiziki donanıma sahip bir şekilde, sürekli değişen ve gelişen günümüz dünyasında öğrenci ve velilerimizin beklentilerini karşılayacak çalışmaları Devletimiz ve Hükümetimizin destekleriyle yapmaktayız.” dedi.

 

“Çocuklarımızın hayata en iyi şekilde hazırlanması, milli ve manevi değerleri ile bezenmesi, bizim en çok arzu ettiğimiz şeylerden bir tanesidir” diyen Yavuz, şöyle devam etti: “Türk eğitim sisteminin amacı da budur. Güçlü bir Türkiye, çocuklarımıza kaliteli bir eğitim verebilmemiz ile mümkündür. 

 

İlimizde, 782 okul/kurum, 6 bin 477 derslikte 1.014 idareci, 9 bin 609 öğretmen ve 130 bin 138 öğrenci ile 2019-2020 eğitim-öğretim yılına başlıyoruz. Yeni okul binalarının yapımı, mevcut okul binalarımızın efektif kullanımı sonucu yeni eğitim-öğretim yılında % 97 oranında tam gün (tekli eğitim) eğitime geçildi. Hedefimiz; bu oranı gelecek eğitim-öğretim yılında % 100’e çıkarmaktır. Diğer taraftan, 2 yıldan buyana uyguladığımız ve çok olumlu sonuçlar aldığımız ‘Güvenli Okul, Güvenli Eğitim’ projemizi bu yıl daha da etkin bir şekilde uygulamak suretiyle tüm okullarımızı güvenli bir hale getireceğiz. Velilerimiz, gönül rahatlığı ve huzuru içinde çocuklarını okula göndereceklerdir.” Haber Merkezi    

 

 

Anahtar Kelimeler

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder

@name x