Destek çiftçiye can suyu!
banner66

Destek çiftçiye can suyu!

15 Ekim 2018 Pazartesi 09:42
Bu haber 434 kez okundu

Altınordu Ziraat Odası Başkanı Selami Akarsu, fındıkta 2019 üretim yılı için alan bazlı gelir desteği başvuru güncelleme işlemlerinin devam ettiğini belirterek, desteğin çiftçi için can suyu niteliğinde olduğunu söyledi.

Destek çiftçiye can suyu!

Sponsor Reklamlar

Altınordu Ziraat Odası Başkanı Selami Akarsu, fındıkta 2019  üretim yılı için alan bazlı gelir desteği başvuru güncellemelerinin 31 Aralık'a kadar yapılması gerektiğini söyledi. Başkan Akarsu, başvuruların devam ettiğini belirterek, yoğun bir müracaat olduğunu söyledi.

Zamanında başvuru yapmayan çiftçilerin destekten faydalanamayacağını ifade eden Akarsu; "2019 üretim yılı alan bazlı fındık desteği dekar başına 170 lira, destekten faydalanmak isteyen çiftçilerimizin 31 Aralık'a kadar Altınordu Ziraat Odası'na başvurularını yapmaları gerekmektedir. Çiftçilerimizin tapuya gitmesine gerek yok. Sistemden tüm bilgileri görüyoruz. 13 lira 50 kuruş da mazot gübre desteği var. Bakanlık bu rakamların arttırılması için çalışmalar yapıyor. Her bir çiftçi dönümüne göre parasını alıyor, bir ihtiyacını karşılıyor." dedi. Ordu Yorum/Neşe Çakar Erkin /özel

 

Anahtar Kelimeler
banner64

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder