Diyet sağlık için yapılmalı!
banner66

Diyet sağlık için yapılmalı!

02 Mayıs 2019 Perşembe 09:40
Bu haber 3333 kez okundu

Medical Park Ordu Hastanesi Beslenme ve Diyet Bölümü’nden Dyt. Seda Demetgül, “Diyet sağlık için yapılmalıdır, daha güzel görünmek uğruna aç kalıp kaslarınızı kaybetmeyin“ dedi.

Diyet sağlık için yapılmalı!

Sponsor Reklamlar

Haftada 5 kilo verdiren karışım, ayda 15 kilo verdiren meyve, bir hafta da 7 kilo zayıflatan çay! Uzmanlar her ne kadar böyle bir şey yok dese de, insanlar sosyal medyada gördükleri bu ‘mucizevi’ vaatlere kanmaya devam ediyor.

Kusursuz görünen fizikler, yanıltıcı tanıtımlar ve şok diyetler birçok insanı sağlığından ediyor. “Bir hafta da 7 kilo veren fazlasıyla geri alacaktır” diyen Medical Park Ordu Hastanesi Beslenme ve Diyet Bölümü’nden  Dyt. Seda Demetgül “Bilinçsiz yapılan şok diyetlerle verilen kilolar genellikle kas kayıplarına neden olur ve fazlasıyla kilo olarak geri döner. Sağlıklı beslenmeyi alışkanlık haline getirip, su tüketimine dikkat ederek ve hayatımıza fiziksel aktiviteyi yerleştirerek daha sağlıklı olmak için sadece yaşam şekli değişiklikleri sağlayarak, herkes için belirlenmiş ideal kilolarda olmayı hedeflemeliyiz” dedi. Haber Merkezi

 

 

 

Anahtar Kelimeler
banner64

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder