Doğal gaz sevinci
banner66

Doğal gaz sevinci

27 Kasım 2018 Salı 10:12
Bu haber 415 kez okundu

Kumbaşı Mahallesi doğal gaza kavuştu. Kumbaşı Mahallesi pazar yerinde gerçekleştirilen “Kumbaşı Mahallesi Doğal Gaz Dağıtım Projesi” hizmete alma töreninde konuşan Başkan Engin Tekintaş, “Kumbaşı Mahallemizde konforu artıracak doğal gaz yatırımı hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Doğal gaz sevinci

Sponsor Reklamlar

Kumbaşı Mahallesinin sorunlarının çözümü için gereken gayreti gösterdiklerini belirten Başkan Tekintaş, “Kumbaşı Mahallemiz, hava kalitesi, ulaşım kolaylığı, çevre yoluna yakınlığı sayesinde Efirli ile birlikte büyük gelecek vaat eden özel alanların başında geliyor. Kumbaşı Mahallemizin en büyük sorunu içme suyu kalitesi ve yağmur suyuydu. Her iki noktada da çözümler üretilerek ana hatlarda bakslarla, ara hatlarda bağlantılarla birlikte yağmur suyu problemini  %90 oranında çözdük. Modern düzeydeki arıtma sistemleri ile içme suyu kalitesini artırarak vatandaşlarımızı musluktan su içilebilecek noktaya taşıdık. 2008 yılında Aksa Enerji tarafından Ordu’da başlatılan doğal gaz seferberliği ile bir uçtan bir uca doğal gaz kullanılır hale geldik. Kumbaşı Mahallemizde de hayata geçirilen projeyle doğal gazı getirdik. Aksa Enerji tarafından Ordumuza 107 milyonluk yatırım yapılarak Fatsa’nın %65’i, Ünye’nin %45’i, Altınordu’nun ise %90’ından fazlasına doğal gaz götürdük. Altınordu’da 90 bin, il genelinde 120 bin abonenin doğal gaz kullanımına ulaşmasını amaçlıyoruz. Kumbaşı Mahallemizde konforu artıracak bu proje ile hayırlı uğurlu olsun diyorum” şeklinde konuştu. 

 

 “Ordu’da hava kalitesinin de düzeldiği görülüyor”

 

Ordu’nun son 10 yılda önemli bir büyüme gösterdiğini belirten Aksa Doğal gaz Grup Başkanı Yaşar Arslan da “Ülkemizde 2003 yılı öncesine kadar 6 şehirde doğal gaz vardı. Bugün itibari ile 81 ilde de doğal gaz kullanılır hale gelecek. 2008’de Orduda başlattığımız doğal gaz serüveni bugün Altınordu’nun en uç noktalarına kadar ulaştı. Ordu’da 10 yıl içerisinde 120 bin civarında konuta doğal gaz ulaştırıldık ve 80 bine yakında doğal gaz kullanıcısı var. Doğal gaz kullanımının ardından Ordu’da hava kalitesinin de düzeldiği görülüyor. Ekonomik yönden de kullanıcılara büyük rahatlık sağlanacak. Bu yıl Ordu’da 20 milyon liralık yatırım yaptık, önümüzdeki yıl da çalışmalarımız devam edecek. Katkılarından dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız Engin Tekintaş’a ve ilçe belediye başkanlarımıza çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.  Haber Merkezi

 

Anahtar Kelimeler

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder