Dolandırıcılık uyarısı!

Dolandırıcılık uyarısı!

06 Aralık 2017 Çarşamba 10:35
Bu haber 187 kez okundu

Ordu Valiliğinden bir açıklama yapılarak, Vali Seddar Yavuz'un adını kullanarak bazı kişilerin engelliler için iş adamlarından para talebinde bulunduğu belirtildi. Açıklamada bu gibi kişilere itibar edilmemesi istenildi.

Dolandırıcılık uyarısı!

Sponsor Reklamlar

Yapılan açıklama şöyle: "Valiliğimize intikal eden şifahi şikayetlere göre; bazı şahısların işadamlarımızı 0 551 262 32 09 nolu telefondan arayarak, Valimiz Sayın Seddar Yavuz’un da adını kullanmak suretiyle, “Sayın Valimizin himayelerinde ihtiyaç sahibi engelli vatandaşlarımızın ihtiyacı olan akülü araç temini için yardım kampanyası düzenledik. Sizler de engelli vatandaşlarımıza yardımcı olur musunuz?” diyerek, bağış talep ettikleri öğrenilmiştir.

Valiliğimizce engelli vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına yönelik düzenlenen herhangi bir kampanya bulunmamaktadır. Bu sebeple, telefon açılmak suretiyle işadamlarımızdan yardım talebinde bulunan kişilere itibar edilmemelidir.    Sayın Valimizin adını kullanmak, engelli vatandaşlarımızı istismar etmek suretiyle kendilerinden yardım veya bağış talebinde bulunulan işadamlarımızın mağduriyet yaşamamaları için dikkatli olmaları gerekmektedir. Tereddüt yaşanması halinde ise, Valiliğimiz Özel Kalem Müdürlüğünün 223 52 52 numaralı telefonundan durumu teyit etmeleri, bu teyidi yapmadan da asla herhangi bir hesaba para yatırmamaları, gerekirse durumu güvenlik birimlerine bildirmeleri, dolandırıcılık olayı ile karşı karşıya kalmamaları açısından önem arz etmektedir."
Haber Merkezi

 

 

Anahtar Kelimeler Dolandırıcılık
banner64

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder