“Ehliyet ve liyakat esas alınmalı”

08 Temmuz 2020 Çarşamba 09:50
Bu haber 4820 kez okundu

Türkiye Kamu Sen Ordu İl Temsilcisi Türk Sağlık Sen Ordu Şube Başkanı Fatih Galender Zengı̇n: “Sağlık Bakanlığı, Sözleşmeli Yönetici Atamasında Ehliyet ve Liyakat Esas Alınmalıdır.”

“Ehliyet ve liyakat esas alınmalı”

Sponsor Reklamlar

Başkan Fatih Galender Zengin, “Türkiye’de ehliyet ve liyakat göz ardı edilip, devlete sadakat yerine başka bağlılıkların öncelikli olduğunda nelerin yaşandığına hep beraber şahit olduk
Bunun en acı örneği 15 Temmuz Hain Darbe Girişimidir. Devlete hizmet etmenin bilincinden uzak, adam kayırmacılıkla hak etmeden geldikleri görevlerde devletimizin ve milletimizin geleceğine kast ettiler.Bu yüzden kamuda ehliyet ve liyakatin esas alınmasına yönelik talebemizi ısrarla dile getirmekteyiz. Çünkü bu değerler devlet yönetiminde bizim en kıymetli hazinemizdir.” dedi.

Temmuz ayında gerçekleştirilecek Sağlık Bakanlığı’na bağlı kurumlarda sözleşmeli yönetici atamalarında Adalet, Liyakat ve Ehliyetin ıskalanmamaı gerektiğini belirten Zengin; “Yaşamış olduğumuz salgın döneminde Sağlık Bakanlığı tarafından oluşturulan Bilim Kurulunda ehliyet ve liyakatin ne kadar önemli olduğunu bir kere daha gördük. Bu durumun olumlu sonuçlarına da tüm Türkiye şahit oldu.
Bu değeri yabana atmayıp en güzel şekilde taçlandırmak için yapılacak olan sözleşmeli yöneticilikte de ehliyet ve liyakatı benimseyerek yalnızca Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne sadakati esas alan görevlendirmelerin yapılması gerekmektedir.
Bu sistemin benimsenmesi ile kurumlarda örgüt kültürünü, barış ortamını, adaleti, vatandaşlık olgusunu, iş dayanışmasını, görev bilincini, sevgi ve saygıyı da tesis etmiş olacağız.
“Muhakkak ki Allah, emanetleri sahibine teslim etmenizi ve insanlar arasında hakemlik yaptığınız zaman adaletle hükmetmenizi emreder. (Nisa-58)” diyen bir dinin mensupları olarak hayatımızın her alanında liyakati esas alan bir sistem oluşturmak zorundayız.
Bu değeri taçlandırmak için yapılacak olan iş, sözleşmeli yöneticilikte de ehliyet ve liyakati esas alarak objektif bir sınavla bu atamaları gerçekleştirmektir. Adaletin ve hakkaniyetin bir gereği olarak Sağlık Bakanlığı’ndan beklentimiz budur.” diye konuştu. Haber Merkezi


Anahtar Kelimeler
banner64

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder

@name x