Ekmek zammına Bakanlık engeli!
banner66

Ekmek zammına Bakanlık engeli!

10 Ekim 2018 Çarşamba 11:09
Bu haber 404 kez okundu

Ordu Fırıncılar Odası Başkanı İsa Yazıcı, üretim girdilerine yapılan zamlar karşısında fırıncı esnafının dayanacak gücünün kalmadığını belirterek; " Ekmek fiyatlarına zam gelmesi gerekiyor ancak Bakanlığın müdahalesi ile karşı karşıyayız." dedi.

Ekmek zammına  Bakanlık engeli!

Sponsor Reklamlar

Ordu Fırıncılar Odası Başkanı İsa Yazıcı, Ticaret Bakanlığı'nın açıklamasına göre; yılbaşına kadar zam yapılamayacağını belirterek; " Ekmek fiyatlarına zam gelmesi gerekiyor ancak Bakanlığın müdahalesi ile karşı karşıyayız. Bütün girdilere; elektrik, doğalgaz, su, un başta olmak üzere her şeye zam gelmesine rağmen ekmeğe zam yaptırmamak için hükümet müdahalesiyle karşı karşıyayız. Dolayısıyla Bakanlığın açıklamasına göre yılbaşına kadar zam yapılamayacak. Fırıncı esnafımız gelen zamlar karşısında tükenmiş durumda, fırıncının dayanacak gücü kalmadı." dedi.

Fırıncıların zamlar karşısında bittiğini söyleyen Yazıcı; " Üreticinin zor koşullarda üretim yaptığını, ham madde girdilerinin yükseldiğini, buna müdahale gerektiğini sürekli söylüyoruz. Fakat ne hammadde; ne de doğalgaz, elektrik, maya, un gibi girdilere yapılan zamlar geri çekildi. Durum böyle giderse fırıncılık sektörü ciddi yara alacak. " diye konuştu.

Ordu'da şu anda 250 gr. ekmek 1. 25 TL'ye satılıyor. Ordu Yorum/Neşe Çakar/özel

 

 

Anahtar Kelimeler

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder