“Emeğin günü kutlu olsun”

01 Mayıs 2020 Cuma 12:58
Bu haber 1683 kez okundu

Vali Seddar Yavuz: “Büyük ve güçlü Türkiye hedefi doğrultusunda, ülkemizin gelişme ve kalkınma hamlelerine alın terleriyle büyük katkı sağlayan, özveriyle çalışan, üreten tüm işçi kardeşlerimin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü yürekten kutluyorum.”

“Emeğin günü kutlu olsun”

Sponsor Reklamlar

Yavuz’un mesajı şöyle: “Türkiye’nin istikrarını sürdürmesi, her alanda gelişmiş ülkeler arasında anılması, devletin milletle kurduğu sağlam bağlardan kaynaklanmaktadır. 2200 yıllık devlet geleneğinin tezahürü olan Türkiye Cumhuriyeti, tüm vatandaşlarına eşit imkânlar sunması ve insanı merkeze alan bir anlayışla politikalar üretmesi neticesinde daha güçlü bir yapıya ulaşmıştır. Devletimiz bu gücünü, üreten ve ülkenin gelişmesine katkı sunan işçilerimiz, emekçilerimiz sayesinde kazanmıştır.

Bizler, insana değer veren, emeğe saygı duyan ve alın terini kutsal gören, birlik ve dayanışma ruhunu yüzyıllardır yaşatan büyük bir medeniyetten geliyoruz. İşçisiyle, işvereniyle, köylüsüyle, şehirlisiyle kaynaşmış ve ahenkli bir milletiz.

Bizim inancımızda işçiye ve emeğe gereken önemin verilmesi emredilmektedir. Peygamber Efendimiz, "İşçinin ücretini alın teri kurumadan önce ödeyiniz" buyurmuştur.

Bu duygu ve düşüncelerle; emeğin, emektarın, alın terinin, üreterek çalışma gücünün kutlandığı bu günde tüm işçilerimizin ve çalışanlarımızın “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü” nü en içten duygularımla kutlar, aileleri ile birlikte sağlık ve mutluluk dolu günler dilerim.” Haber Merkezi


Anahtar Kelimeler

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder

@name x