Engelli meclisi buluştu

29 Kasım 2019 Cuma 09:49
Bu haber 497 kez okundu

Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Adem Atik, İl Engelli Meclislerine Yönelik Hak Temelli Savunuculuk Eğitimleri kapsamında Ordu’da bulunan Engelliler Konfederasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Şule Sepin İçli, Engelliler Konfederasyonu Ordu İl Meclis Başkanı Ümit İşbakan ve beraberindekileri ağırladı.

Engelli meclisi buluştu

Sponsor Reklamlar

Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak engellilere yönelik farkındalık yarattıklarını ifade eden Başkan Vekili Adem Atik, Ordu Büyükşehir Belediyesi bünyesinde oluşturulan Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığımız vasıtası ile engelli vatandaşları yakından takip ettiklerini söyledi. Başkan Vekili Atik konuşmasında, “Toplumda farkındalık yaratmak amacı ile engelli kardeşlerimiz ile dönem dönem birtakım çalışmalar ve aktivitelerimiz olmuştu. Bu çalışmalarımızda ortak paydamız, engelli kardeşlerimizin de toplumda var olduklarını ve bir şeyleri başarabileceklerini ortaya çıkarmaktı. Bunu da aradan geçen zaman içinde Büyükşehir Belediyesi olarak başardık.  Yine Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak ilimizde engelli kardeşlerimizin sorunlarını çözme noktasında önemli çalışmalar yapıyoruz.” dedi.

 

“Engelli kardeşlerimizin her zaman yanındayız”

 

Sportif anlamda da engellilerin her daim yanlarında olduklarını ifade eden Başkan Vekili Adem Atik, “Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman engelli sporcularımıza tam destek olduk. Bu desteğimiz onların Avrupa’da şampiyonluklar elde etmesine vesile oldu. Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak bünyemize kattığımız Engelli Basketbol takımımız yine engelli kardeşlerimizin sportif anlamda kendilerini gösterecekleri en güzel mecra oldu. Engelli kardeşlerimizin hayata tutunmalarını sağlayacak ne varsa bizler yapmaya devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

 

“Hedefimiz engellilere yönelik çalışmaları kapsamlı hale getirmek”

 

Türkiye’de engelliler konusunda çalışan sivil toplum örgütleri ile ağ oluşturacaklarını ve bu ağların kapasitelerinin artırılması için çalışma yaptıklarını ifade eden, Engelliler Konfederasyonu Ordu İl Meclis Başkanı Ümit İşbakan ise “İl Engelli Meclislerine Yönelik Hak Temelli Savunuculuk Eğitimleri kapsamında Ordu’da yapılan çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Türkiye’de engelliler konusunda çalışan sivil toplum örgütlerinin ağ oluşturmalarını ve bu ağların kapasitelerini geliştirmelerine katkıda bulunmak istiyoruz. Engelliler konfederasyonu liderliğinde yürütülen “Aktif Yurttaşlık Hakkımızdır” Türkiye Engelliler Meclisine doğru projesi kapsamında bugün Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Sayın Adem Atik ile bir araya geldik. Ordu Büyükşehir Belediyesinin engellilere yönelik yapmış olduğu çalışmalar gelecek için bizleri heyecanlandırıyor. İnanıyoruz ki bu çalışmalar diğer illerimize örnek olacaktır” şeklinde konuştu. Haber Merkezi

 

Anahtar Kelimeler
banner64

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder

@name x