Engellilere müjde!
banner66

Engellilere müjde!

08 Temmuz 2019 Pazartesi 10:04
Bu haber 173 kez okundu

Vali Seddar Yavuz, engelli çocukların eğitim alabileceği okul öncesi eğitim tesisinin tamamen Valilik bütçesinden 22 Temmuz’da ihaleye çıkacağını söyledi.

Engellilere müjde!

Sponsor Reklamlar

Eşi Selda Yavuz ile birlikte Teyneli Mahallesinde düzenlenen piknik ve konser etkinliğinde katılan Vali Seddar Yavuz, engelli bireylerle arasında özel bir gönül bağı olduğunu söyledi.

 

TSD Ordu Şubesi tarafından düzenlenen piknik ve konser etkinliğinde bir konuşma yapan Vali Seddar Yavuz, “Sizlerin arsında olmak, benim için bir ayrıcalıktır. Benim ailemde de iki engelli birey bulunuyor. Engellilerin yaşadıkları bütün sorunları, sıkıntıları bizatihi yaşamış birisi olarak aranızdayım. O yüzden sizleri ayrı ve farklı bir şekilde seviyorum. Sizlerle benim aramda ayrı bir gönül bağı var. Bu gönül bağını sadece duygusal anlamda değil, yaptıklarımızla da güçlendirmek istiyoruz. Dün itibariyle bu şehirde 2 yılımızı tamamladık. Allah’a hamd olsun ki, bu şehirde ziyaret ettiğimiz aile sayısı 8 bine yaklaştı. Eşimle birlikte bizatihi evinde ziyaret ettiğim aile sayısı ise bine yaklaştı. Dolayısıyla 82 milyonluk ülkede ve 81 ilde ulaşılamayacak bir rekora ulaşmış olduk. Sizlerin hizmetinde ve emrindeyiz. Özellikle Hükümetimizin sizlere yönelik olarak almış olduğu kararları en iyi şekilde şehrimizde uygulamak için gayret sarf ediyoruz. Okul öncesi çağındaki engelli çocuklarımızın eğitim alabileceği bir okul binamız yoktu. Şimdi bu eksikliği gideriyoruz. Engelli çocuklarımızın eğitim alabileceği okul öncesi eğitim tesisimiz, tamamen Valiliğimizin bütçesinden 22 Temmuz’da ihaleye çıkıyor. Sizlere layık olduğu şekilde 2 katlı, modern ve engelli çocuklarımıza hitap edecek, okul öncesi eğitim imkanını sağlayacak, harika bir okul binasını yüz gün içinde gerçekleştireceğiz. Yüz gün sonra bu okulu hizmetinize açacağız. Engelli çocuklarınızı, büyüklerinizi bırakabileceğiniz mekanlar yapmamız lazım.” diyerek, özverili bir şekilde çalışan dernek başkanı, yöneticileri ve engelli bireylerin ailelerine teşekkür etti. 

 

Etkinliği düzenleyen TSD Ordu Şube Başkanı Selma Gülseren de bir konuşma yaparak, “Özel çocuklarımızın çok kıymetli özel anneleri, babaları var. Dernek olarak bizim amacımız, engelli bireylerimizin daha çok aileleriyle beraber mutlu olmalarını sağlamak. Teyneli mahallemizde bu yıl dördüncüsünü düzenlediğimiz piknik ve konser programımız inşallah güzel geçer. Herkse gönlünce eğlenir. İnşallah güzel bir zaman geçirirsiniz.  Bizim amacımız, annelerimizi, babalarımızı sene de bir gün de olsa piknikte buluşturmaktı. Değerli devlet büyüklerimiz burada iken, şunu da söylemek istiyorum. Ordu merkezinde engelli, engelsiz buluşma yerlerimiz olsun istiyoruz. Sayın Valimiz de bizi destekliyor bu konuda. Çok teşekkür ediyorum kendisine.” diye konuştu.

 

TSD Ordu Şubesi tarafından düzenlenen piknik ve konser etkinliğine katılan engelliler, aileleriyle birlikte piknik yapmanın sevincini yaşarken, söylenen şarkılar ve türküler eşliğinde eğlendiler ve gönüllerince güzel bir gün geçirdiler. Haber Merkezi

 

Anahtar Kelimeler
banner64

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder