"Engellilere umut olalım"
banner66

"Engellilere umut olalım"

04 Aralık 2018 Salı 10:20
Bu haber 316 kez okundu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, özel ve kamuda yüzde 3 olan engelli çalıştırma zorunluluğunun yüzde 5'e çıkarılması için kanun teklifi verdi.

"Engellilere umut olalım"

Sponsor Reklamlar

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, engellilerin büyük sorunları olduğunu belirterek, bu sorunlara çözüm önerisi sunmak üzere bir kanun teklifi verdi.

Adıgüzel, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla TBMM'de düzenlediği basın toplantısında; Birçok kamu ve özel binasında, yollarda, toplu taşım araçlarında, otoparklarda, eğitim ve sağlık hizmetlerine ulaşımda engellerin olduğunu söyledi.

Adıgüzel, bunların yanı sıra engellilerin en önemli sorununun işsizlik olduğunu belirterek; "Sosyal hukuk devletinin gereği olarak işsizliği en az indirmek için, kamu ve özelde 50'den fazla işçi çalıştıran işyerlerinde yüzde 3 engelli çalıştırma zorunluluğu  var. Fakat, engelli KPSS'sine giren engelli vatandaşlardan, kamu kurumlarında yeterli alım yapılmadığı yönünde şikayetler var. Tüm kamu kurumlarında ise 11 bin 317 engelli kadrosu boş. Bu adımı atmak engellilerimize borcumuzdur." dedi. Haber Merkezi

 

Anahtar Kelimeler
banner64

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder