Enginyurt teşekkür etti
banner66

Enginyurt teşekkür etti

26 Ekim 2018 Cuma 18:04
Bu haber 480 kez okundu

Fındıkla ilgili üreticinin sorununu sık sık dile getiren Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın TMO'nun fındık alacağını açıklamasından sonra Mecliste düzenlediği toplantıda Erdoğan'a teşekkür etti.

Enginyurt teşekkür etti

Sponsor Reklamlar

Erdoğan'ın açıklamasını olumlu bir açıklama olarak değerlendiren Enginyurt, "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan fındığımıza bir nebze çözüm olacak fiyat açıkladı. Bir nebze diyorum fındığımızın yüzde 40’ı satıldı. Mağdur olanlar, borçlu olanlar fındığını sattı. 8 milyon kişiyi ilgilendiren fındık konusunda sessimizi duyup TMO’yu alım yaptırmak için sahaya indiren Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum. Tarım Bakanına teşekkür ediyorum. Tarım Bakanının Sayın Cumhurbaşkanımıza fındığı doğru anlattığını gördüm. Kendisine teşekkür ediyorum" dedi.

"AKP milletvekillerine teşekkür etmiyorum"

Enginyurt, şöyle devam etti: "Sayın Cumhurbaşkanım fiyat açıklarken ‘ürüne destek verilecek’ dedi. Bizde ‘ Alan bazlı yerine ürün bazlı destek verilmesin’ diyorduk. Ürüne destek verilecek. Ürün bazlı destek kime verilecek? TMO’ya fındık satıp buna belgeleyene verilecek. Tüccara da fındık satan üreticiye de  bu verilmelidir. Ürün bazlı destek doğru karardır. Tüccara fındık satan üreticiye de verilmesi için bir yol bulunmalıdır. Bizim feryadımız ittifak bozulup bozulmaması üzerine değildi. Bizim feryadımız fındık üreticisi içindi. Fındık önergesine red veren AKP milletvekillerine teşekkür etmiyorum. Onları halka havale ediyorum. Yarın halkın karşısına çıkıp,” fındık için mücadele ettik ‘diyecekler. Bu çok kötü politika olur. Halk kimin ne yaptığını biliyor." Haber Merkezi

 

Anahtar Kelimeler

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder