Enginyurt’tan hayırlı olsun ziyareti
banner66

Enginyurt’tan hayırlı olsun ziyareti

21 Mayıs 2019 Salı 09:19
Bu haber 2475 kez okundu

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Ordu İl Başkanı Köksal Yılmaz ve parti yöneticileri 23. Genel Kurulu Sonrasında Oda Başkanlığına Seçilerek Göreve Başlayan Bahadır Baş’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.

Enginyurt’tan hayırlı olsun ziyareti

Sponsor Reklamlar

Ordu MHP Milletvekili Cemal Enginyurt; ‘‘Yapmış olduğunuz genel kurulun hayırlara vesile olmasını diliyorum. Bir meslek kuruluşu olduğunuz kadar, bir sivil toplum örgütüsünüz. Dolayısıyla Ordu ili sizleri doğasıyla, ekonomisiyle, turizmiyle ve siyasetiyle yakından ilgilendiriyor. Büyük bir kitleye hitap ediyorsunuz. Ordu’nun sorunlarını en iyi bilen bir sivil toplum örgütüsünüz. Tekrar seçilmeniz bizleri ziyadesiyle memnun etti. MHP il Başkanımız ve Yönetici arkadaşlarımız ile birlikte göreve seçilmenizden dolayı mutluluğumuzu ifade etmek için buradayız. Sizinde yakından bildiğiniz gibi ekonomide ciddi sıkıntılar yaşıyoruz. Esnafımız siftah etmeden dükkân kapatıyor. Artık bağkuru ve vergi borcunu ödeyemez hale geldiler. Bunların en yakın delili ve ispatı sizlersiniz.’’ dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Oda Başkanı Bahadır Baş; ‘‘Piyasada reel ekonomi dedikleri sebepler sayın milletvekilimizin ifade ettiği hususlardır. İnsanlar SGK primlerini, vergilerini ödeyemiyorlar. Herkeste yapılandırma daha bitmeden yeniden bir af beklentisi, yeniden bir yapılandırma beklentisi var. Senetlerin ve çeklerin ödenmemesi piyasada gerçek bir krizin olduğunu gösteriyor. Bu ülke bizim, bunların çözümü, bunların düzeltilmesi çok önemlidir. Muhasebeci mali müşavirlerin yaşadığı en önemli sorun tahsilat sorundur. Üyelerimizin önemli bir kısmı ekonomik kriz nedeniyle mükelleften paralarını tahsil edemiyorlar. Mücbir sebep sorunu bizler için çok önemlidir. Bu sıkıntılı ve stresli meslekte arkadaşlarımızın mücbir sebep hakkının olmamasını doğru bulmuyoruz. Bizler mücbir sebep hakkının mali müşavirlere verilmesini istiyoruz.’’dedi. Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler
banner64

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder