Eski havaalanı arazisi ODÜ’ye tahsis edildi

26 Aralık 2019 Perşembe 09:35
Bu haber 369 kez okundu

Mülkiyeti Orman Genel Müdürlüğüne ait olan Ünye’deki 166 dönümlük eski havaalanı arazisi Ordu Üniversitesi’ne yerleşke alanı olarak tahsis edildi.

Eski havaalanı arazisi  ODÜ’ye tahsis edildi

Sponsor Reklamlar

Daha önceden Türk Hava Kurumuna tahsis edilen ve uzun zaman atıl konumda bulunan havaalanı arazisi Üniversitemiz Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile Ünye Meslek Yüksekokuluna eğitim ve araştırma alanı oluşturulması maksadıyla devredildi.

Arazinin tahsisi için Ünye Orman İşletme Müdürü Aşkın Ozan Aydın ile izin protokolünü imzalayan Rektör Akdoğan, “Üniversitemiz Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile Ünye Meslek Yüksekokulumuzda halihazırda 3 binin üzerinde öğrencimiz bulunmakta.  Her geçen dönem artan öğrenci sayımızı da göz önünde bulundurduğumuzda daha önceden Türk Hava Kurumuna devredilen ve yıllardır atıl durumda olan bu arazinin Üniversitemize yerleşke alanı olarak devredilmesi bizler için oldukça sevindirici bir gelişmedir. Bu vesile ile arazinin tahsis edilmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyor, Üniversitemize ve Ünye halkına hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi. Haber Merkezi

 

Anahtar Kelimeler
banner64

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder

@name x