Eski sanayide yağmur suyu hatları sil baştan

06 Mart 2020 Cuma 09:31
Bu haber 1523 kez okundu

Altınordu Belediyesi Yeni Mahallede bulunan ve aşırı yağışlarda yıllardır problem yaşanan eki sanayide yağmur suyu hatlarının yenilenmesi için çalışma başlattı.

Eski sanayide yağmur   suyu hatları sil baştan

Sponsor Reklamlar

Aşırı yağışlarda sorunlar yaşanan mahalleleri tespit eden Altınordu Belediyesi ekipleri, bu mahallelerden bir tanesi olan Yeni Mahallede eski sanayi olarak adlandırılan alanda alt yapı çalışması başlattı.

Eski sanayiye 1 km’lik yeni yağmur suyu hattı

Birçok esnafın mağduriyetinin giderilmesi için başlatılan alt yapı çalışmaları hakkında konuşan Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, Altınordu Belediyesi olarak alt yapı çalışmalarına kesintisiz devam ettiklerini söyledi. Göreve geldikleri günden bu yana şehrin her alanında çalışma yürüttüklerini ve alt yapıya büyük önem verdiklerini ifade eden Başkan Tören, “Göreve geldiğimiz günden itibaren alt yapı ve üst yapı çalışmalarımız başta olmak üzere yeni şehircilik anlayışımız içerisinde şehrimizin her konusuna her sorununa çözüm bulma ve insanımıza hizmet etme anlayışıyla çalışmalarımıza devam ediyoruz. Klasik belediyeciliğin olmazsa olmaz yatırımlarından bir tanesi olan alt yapı çalışmalarına önem veriyoruz. Şehrimizin muhtelif bölgelerinde vatandaşlarımızın aşırı yağışlar sonrası mağdur olmaması için tedbirler aldık. Geçici olan bu tedbirlerin ardından kalıcı çözümler için çalışmalar başlattık. Bu bağlamda Düz Mahalle, Şirinevler, Yeni Sanayi sitesi gibi birçok mahallemizde yaşanan sorunları çözüme kavuşturduk. Bu çalışmalarımızın ardından şimdide Yeni Mahallede bulunan eski sanayi bölgesinde çalışmalarımıza start verdik. Yaklaşık 1 kilometrelik bir yağmur suyu hattı çalışmasına aralıksız devam ediyoruz. Sonrasında yapacağımız üst yapı çalışmaları ile birlikte şehrimizi bir bütün parçası haline getirecek ve aynı zamanda esnafımızın ve mahallelimizin son derece rahat edeceği bir şehir standardına eriştireceğiz. Alt yapının ardından yapacağımız sıcak asfalt, kaldırım ve şehir mobilyaları ile birlikte bölgeyi modern şehir standartlarına kavuşturacağız ve her yağmur sonrası yaşanan sıkıntıdan kurtarmış olacağız” diye konuştu. Haber Merkezi

 

 

Anahtar Kelimeler

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder

@name x