Esnaflarla toplantı
banner66

Esnaflarla toplantı

05 Kasım 2018 Pazartesi 10:36
Bu haber 339 kez okundu

Vali Seddar Yavuz, Ordu Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğince düzenlenen "Birlik Başkanları Kurulu Toplantısı"na katıldı. Vali Yavuz bir konuşma yaparak esnafın, şehrin önderleri olduğuna dikkat çekti.

Esnaflarla toplantı

Sponsor Reklamlar

TESK Otel’de yapılan yemekli toplantıya Vali Seddar Yavuz’un yanı sıra, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Ordu Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birlik Başkanı Erdoğan Akyürek ve esnaf odası başkanları katıldı. 

 

 Eşraf ve esnaf kelimelerinin üzerinde ısrarla durulması gereken kavramlar olduğunu belirten Vali Yavuz, esnafı güçlü olmayan bir şehrin ve toplumun ileriye gidebilmesinin mümkün olmadığını söyledi.

 

Vali Yavuz; “Esnaflarımız Sadece Ticaret Yapmıyor. Şehrin Ekonomisine, Kültürüne, Nezaketine, Zerafetine, Adabına, Edebine Katkı Sunuyor”

 

Vali Yavuz, esnafın sadece ticaret yapmadığını hatırlatarak şunları dile getirdi: “Sizler, sadece ticaret yapmıyor, aynı zamanda şehrin ekonomisine, kültürüne, nezaketine, zerafetine, adabına, edebine katkı sunuyorsunuz. Bu sebeple başta sizlere ve bütün esnaf kardeşlerimize en içten teşekkürlerimi sunmak istiyorum. Ortak aklı, birlikte yönetimi ve istişare kültürünü benimseyen ve uygulayan iller, diğer illere göre avantaj elde ediyor. Bu gerçekten hareketle Ordu’da göreve başladığım günden buyana ortak aklı, birlikte yönetim ve istişare kültürünü en temel husus olarak ele alıyorum. Herkesi dinlemeyi, herkesin görüşünün kıymetli olduğunu ve herkesin bizden bazı şeyi daha iyi bildiğinin farkındayım. Her şeyi bilenlerin de aslında hiç bir şey bilmediğini de çok iyi biliyoruz. O yüzden inanıyorum ki, herkes kendi bildiğini ortaya koyarsa biz de bunlardan istifade ederiz.” Haber Merkezi

 

 

 

Anahtar Kelimeler
banner64

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder