Evde sağlık hizmeti!
banner66

Evde sağlık hizmeti!

26 Kasım 2018 Pazartesi 11:15
Bu haber 343 kez okundu

Evde Sağlık Hizmetleri Koodinasyon Merkezi öncülüğünde Ordu Ağız ve Diş Sağlığı merkezi tarafından hastalara evde ağız ve diş hizmeti veriliyor.

Evde sağlık hizmeti!

Sponsor Reklamlar

Merkez ADSM’den haftada 2 gün, 2 Sağlık Personeli  ve 1 Diş tabibi tarafından günde ortalama 20 hastaya bakılıyor . Bu kapsamda  merkez tarafından  Ekim ayı sonu itibariyle 180 hastaya  Ağız ve Diş hizmeti verildi.

 Yapılan çalışmalarla ilgili bilgi veren Ordu İl Sağlık Müdürü Dr. Ergün Yanmaz  “Evde sağlık hizmetlerinin amacı; ihtiyacı olan bireylerin muayene, tetkik, tahlil, tedavi, tıbbi bakım ve rehabilitasyonlarının evinde ve aile ortamında sağlanması, bu kişilere ve aile bireylerine sosyal ve psikolojik destek hizmetlerinin bir bütün olarak verilebilmesi, tanı koymaktan ziyade tanı konmuş hastaların tedavisinin takibi, uygulanması ve eğitiminin sağlanmasıdır. Ordu ADSM tarafından evde sağlık hizmeti alan hastalarımızın, merkeze gelmeleri yerine, evlerinde bu hizmeti almaları amacıyla bir çalışma başlattık. Şu ana kadar 180 kişiye bu hizmeti verdik.” dedi. Haber Merkezi

 

Anahtar Kelimeler
banner64

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder