Farkındalık artmalı!
banner66

Farkındalık artmalı!

12 Ekim 2017 Perşembe 11:18
Bu haber 334 kez okundu

CHP Ordu İl Başkanı Av Atila Şahin, Dünya Kız Çocukları Günü dolayısıyla bir açıklama yayınladı. Şahin; "Kız çocuklarının okullaşması ve eğitime devam etmesi, toplumsal gelişmenin en önemli adımlarından biridir." dedi.

Farkındalık artmalı!

Sponsor Reklamlar

Şahin, açıklamasını şöyle sürdürdü: " Kız çocuklarına karşı ayrımcılığın önlenmesi ve onların insan haklarından tam ve etkili bir şekilde yararlanmaları, küçük yaşta evlendirilmemeleri, okul çağına gelen kız çocuklarımızın okutulmaları, hayat koşullarının iyileştirmesi, etkili ve iyi bir eğitim alabilmelerinin sağlanması herkesin ortak bir görevi olmalıdır.

Onların kendi potansiyellerini keşfetmelerini, bilim insanı olmalarını sağlayarak zihinlerindeki kalıpları kıracak, hayal kurma özgürlüklerini ve yeteneklerini destekleyecek, gelecek nesillerimizi yarınlara hazırlayacak şekilde eğitim vermeliyiz.11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü'nün farkındalığı artırmasını temenni ediyorum.
Tüm dünya çocuklarının yüzlerindeki tebessümün hiçbir zaman solmamasını diliyorum, çocuklarımızın bu anlamlı günü kutluyorum." Haber Merkezi Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder