Fatsa meydanına kavuşuyor
banner66

Fatsa meydanına kavuşuyor

16 Kasım 2018 Cuma 09:34
Bu haber 403 kez okundu

Ordu Büyükşehir Belediyesince projelendirilen ve çalışmaları devam eden “Fatsa Cumhuriyet Meydanı Projesi”nde uzun süredir sorun teşkil eden son binanın yıkımına başlandı.

Fatsa meydanına kavuşuyor

Sponsor Reklamlar

Fatsa’nın sabırla beklediği meydan projesinde yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Tekintaş, “Cumhuriyet Meydanı Projesi” Fatsa ilçesinin prestij projesi olduğunu söyleyerek, proje kapsamında engel teşkil eden son binanın hukuki sürecinin tamamlandığını ve ekiplerin yıkım işlemine başladığını belirtti.

 “Yeni kavşak düzenlemesi yapılıyor”

“Fatsa Meydan Yayalaştırma Projesi” kapsamında başlatılan kavşak çalışmalarıyla ilgili de bilgi veren Başkan Tekintaş, “Fatsa Meydan Yayalaştırması Projesi kapsamında kapatılan İnönü Caddesi’ne alternatif olarak Sakarya ve Yeni Kumru Caddelerini Ordu-Samsun Karayoluna bağlayan noktalarda kavşak düzenleme çalışmasına başladık. Altyapı, zemin iyileştirme, aydınlatma, yağmur suyu hattı çalışması tamamlanan alanda 3 bin 500 m2’lik ilk tabaka asfalt serim işlemi bitti. Mevsimin el vermesi durumunda hafta sonu aşınma asfalt tabakası da serilerek yol trafiğe açılacak. Bu kavşakla birlikte Sakarya Caddesi’ne alternatif bir geçiş sağlanacağı gibi araç trafiğinde büyük çapta rahatlık yaşanacak” ifadelerini kullandı.

Fatsa’nın vizyon projesi

“Fatsa Cumhuriyet Meydanı Projesi” ilçenin vizyon projelerinden biri olduğunu belirten Fatsa Belediye Başkanı Muharrem Aktepe ise “ İlçemizin en özel projesi olan ‘Cumhuriyet Meydanı Projesi’nde çalışmalar hızla devam ediyor. İnşallah yılsonuna kadar üst tabliyesi atılıp hem vatandaşlarımız rahatlayacak hem de planlanan proje alanda gerçek görünümüne kavuşacak. Kavşak düzenlemesi de planladığımız şekilde devam ediyor.  Pazar günü kavşağımızı faaliyete geçireceğiz. Düzenlemeleri halkımızla paylaşarak şehir merkezindeki yön değişikliklerini bildireceğiz.” dedi. Haber Merkezi

 

Anahtar Kelimeler
banner64

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder