Fener alayı coşkusu!

30 Ekim 2019 Çarşamba 09:42
Bu haber 614 kez okundu

Cumhuriyetin 96. yıldönümü, Ordu Valiliğince hazırlanan kutlama programı çerçevesinde düzenlenen etkinliklerle coşkulu bir şekilde kutlanıyor.

Fener alayı coşkusu!

Sponsor Reklamlar

İlk olarak Atatürk Anıtı’nda gerçekleştirilen çelenk koyma töreninin ardından, Bisiklet Yarışmalarının startı verildi.

 

Kutlamalara, akşam gerçekleştirilen Fener Alayı, halk oyunları ve mehter takımı gösterileri ve mini konser ile devam edildi.

 

Coşkulu bir kalabalıktan oluşan kortejin, Fidangör mevkiinden başlattığı yürüyüş, Köprübaşı mevkiinde sona erdi. Kortejde yer alanlar, Köprübaşı’nda düzenlenen halk oyunları ve mehter takımı gösterileri ile mini konser etkinliklerine de katıldı.  

 

Köprübaşı mevkiinde düzenlenen etkinliklere katılanlara hitaben bir konuşma yapan Vali Seddar Yavuz, “Ordu Valisi olarak, göreve başladığımız günden bu yana milli bayramların en güzel şekilde kutlanması için her türlü tedbiri alıyor ve uyguluyoruz. İşte bugün de bunlardan bir tanesi idrak ediyoruz. Artık Cumhuriyet bayramlarını meydanlara hapsetmeden, tüm vatandaşlarımızın katılımıyla yapmak istiyoruz. Çünkü bu bayram, 82 milyon vatan evladının bayramıdır. Balkanların, Kafkasların, Ortadoğu’nun hatta tüm dünya mağdurlarının umut bağladığı ülke, Türkiye'dir. Çünkü, bizim bağımsızlık mücadelemiz aynı zamanda mağdur milletlere ışık olmuş, umut olmuştur. Aziz Türk Milleti, yüzyıl önce kurmuş oldukları tuzakları nasıl bozmuşsa, bugün de terör örgütlerinin küresel aktörlerle kurmuş oldukları tüm tuzakları başlarına geçirmektedir. Başta Suriye ve Akdeniz olmak üzere dimdik ayaktayız ve bunlara Türkiye'nin hiç bir çakıl taşını vermeyeceğiz. Bir ve beraber olacağız, kardeş olacağız ve tek bayrağımızı, tek vatanımızı koruyacağız. Tek bir davamız var, tek bir ülkümüz var. O da ay-yıldızlı al bayrağımız ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’dir” diye konuştu.

 

Konuşmanın ardından, İl Milli Eğitim Müdürlüğü halk oyunları ekibi ve Ordu Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı gösterilerini sundu. Ordu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesinde öğrenim gören öğrencilerden oluşan sanatçı topluluğu mini bir konser verdi.

 

Düzenlenen Fener Alayına ve Köprübaşı mevkiinde gerçekleştirilen etkinliklere, vatandaşlarımız da yoğun ilgi gösterdi ve katılım sağladı. Haber Merkezi

 

Anahtar Kelimeler

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder

@name x