Fidanlar toprakla buluşuyor

11 Kasım 2019 Pazartesi 09:37
Bu haber 221 kez okundu

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, 766 Ziraat Odasıyla birlikte, bugün “Geleceğe Nefes” temasıyla gerçekleştirilecek fidan dikimi seferberliğine destek verdiklerini bildirerek, “Fidanlarımızı toprakla buluşturacak, gelecek nesillerimiz için nefes olacağız” dedi.

Fidanlar toprakla buluşuyor

Sponsor Reklamlar

Bayraktar, "Milli Ağaçlandırma Günü" olarak ilan edilen 11 Kasım’da saat 11.11’de, 81 ildeki 2023 noktada, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın koordinasyonu ile 11 milyon ağaç dikimi gerçekleştirileceğini belirtti.
Türkiye Ziraat Odaları Birliği olarak, “Geleceğe Nefes” kampanyasında 766 Ziraat Odası’yla birlikte yer aldıklarını belirten Bayraktar, şunları söyledi:
“Bu etkinlik, ülkemizin ağaç sahasını geliştirmenin yanı sıra insanlarımızın çevreye olan duyarlılığına da büyük katkı sağlayacaktır. Orman alanlarımızı artırmak, bu önemli zenginliğin korunarak gelecek nesillere aktarılabilmesini sağlamak hepimiz için önemli bir vazifedir. Bu düşünceyle, 2012 yılında Orman ve Su İşleri Bakanlığımız ile birlikte imzaladığımız Ağaçlandırma Seferberliği Protokolü kapsamında bugüne kadar, 1 milyon 76 bin dekar alanda 69 bin 580 fidanı toprakla buluşturduk. Ziraat Odalarımız öncülüğünde 81 ilde, ağaçlandırma faaliyetimizi hız kesmeden sürdürüyoruz.
Türkiye Ziraat Odaları Birliğimiz ve Ziraat Odalarımızla ağaçlandırma konusunda yapılacak tüm çalışmalara öncülük etmeye ve katkı sağlamaya devam edeceğiz.” Haber Merkezi

 


Anahtar Kelimeler

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder

@name x