Fide dağıtıldı!
banner66

Fide dağıtıldı!

01 Mayıs 2019 Çarşamba 10:33
Bu haber 3621 kez okundu

Örtü Altı Sebze Yetiştiriciliğini Geliştirme Projesi kapsamında üreticilere 30 bin adet hıyar, 40 Bin adet aşılı domates fidesi, 51 top sera naylonu dağıtımı gerçekleştirildi.

Fide dağıtıldı!

Sponsor Reklamlar

Seracılık alanında faaliyet gösteren  üreticileri teşvik etmek ve seracılığı yaygınlaştırmak amacıyla İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce hazırlanan ve Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından uygun görülerek destek verilen Örtü Altı Sebze Yetiştiriciliğini Geliştirmeye yönelik 2 adet proje ile üreticilere 30 Bin adet hıyar, 40 Bin adet aşılı domates fidesi, 51 top sera naylonu dağıtımı gerçekleştirildi.

Toplam bütçesi 235 bin TL olan projenin fide dağıtım  töreninde bir konuşma yapan Vali Seddar Yavuz, “Öncelikle böylesine güzel bir faaliyette karşınızda olmaktan büyük bir memnuniyet duyuyorum. Yaptığımız faaliyetlerden bir tanesi olarak, hepimizin damak lezzetine uygun domateslerimizi, salatalıklarımızı, büyükşehir belediyemizin katkısıyla, tarım teşkilatımızın ve siz değerli üreticilerimizin emeğiyle sofranıza getirmek nasip olacak. Önümüzdeki süreçte, milletvekillerimizle, tarım teşkilatımızla, Ordulu kardeşlerimizle, ortak aklı, istişare kültürünü ve birlikte yönetim anlayışını hâkim kılmak suretiyle, hep beraber el birliği ile bu şehre güzel hizmetler yaparız diye ümit ediyoruz” diye konuştu.

400 üreticinin yararlanacağı proje kapsamında yaklaşık 600 ton domates, 300 ton hıyar üretimi gerçekleştirilecek, bu üretimin il ekonomisine katkısı ise yaklaşık 4 Milyon TL civarında olacak. Haber Merkezi

 

Anahtar Kelimeler
banner64

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder