“Fındık dalda kalmasın!”

19 Haziran 2020 Cuma 13:02
Bu haber 6313 kez okundu

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl ilk kez uygulanacak fındıkta işçilerle üreticileri buluşturan "Fındık Dalda Aklın İşçide Kalmasın" projesinin tanıtımı gerçekleştirildi.

“Fındık dalda kalmasın!”

Sponsor Reklamlar

Tanıtım kapsamında Ordu Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler ve Muhtarlık İşleri Daire Başkanı Bekir Karakış ve Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Asım Suyabatmaz Gülyalı Belediye Başkanı Ulaş Tepe'yi ziyaret ettiler. Ardından Çikolata Park içerisinde muhtarların hazır bulunduğu toplantıya geçildi.

Hasat döneminde işçi arama derdine son

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Başkan Tepe, yol, su, çöp gibi konuların belediyelerin asli görevleri arasında olduğunu, şehirlere değer katan çalışmalarla vizyon projelerin hayata geçilmesini önemsediklerini ve Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Dr. Mehmet Hilmi Güler'in tarımda ortaya koyduğu çalışmaları desteklediklerini söyledi.

Fındıkta iş gücünün il dışından sağlanmasının Ordu ekonomisini sezonda yaklaşık 60 milyonluk bir kayba uğrattığını ifade eden Danışman Suyabatmaz, bu proje sayesinde Ordu'da kazanılan parayı Ordu'da tutmayı, şehir ekonomisini güçlendirmeyi amaçladıklarını ifade etti.

Bu çalışmadan fındık bahçesi sahipleri, işçiler ve işçi olmak isteyenlerin yararlanabileceğine işaret eden Daire Başkanı Karakış ise, çalışmak isteyenlerin ya da fındığını toplatmak isteyen bahçe sahiplerinin "444 1 052" numaralı hattı arayarak kayıt ve talep oluşturabileceğini bildirdi. Haber Merkezi


Anahtar Kelimeler
banner64

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder

@name x