Fırtına zarar verdi!
banner66

Fırtına zarar verdi!

12 Temmuz 2019 Cuma 17:52
Bu haber 438 kez okundu

Geçtiğimiz akşam saatlerinden itibaren ilimiz genelinde başlayan kuvvetli yağmur ve şiddetli rüzgar sonucu; çatı uçması, konuta yıldırım düşmesi, ağaç devrilmesi, elektrik hatlarında arıza ve kesinti gibi bazı olumsuzluklar yaşandı.

Fırtına zarar verdi!

Sponsor Reklamlar

Akkuş İlçesinde; yağış sırasında oluşan fırtına nedeniyle ağaç devrilmesi sonucu bazı yollar kısa süreliğine ulaşıma kapandı. Devrilen ağaçlar ekiplerce temizlenerek yollar ulaşıma açıldı. Ayrıca, oluşan fırtına nedeniyle 21 konutun çatısında hasar meydana geldi.

Aybastı İlçesinde; Pelitözü, Zaferimilli ve Kutlular mahallelerinde elektrik kesintileri meydana geldi. Perşembe Yaylasında şenlik için kurulan 4-5 çadırda ve kano festivali için hazırlanan sahnede hafif hasar oluştu.

Çatalpınar İlçesinde; İlçe merkezi dahil elektrik kesintileri meydana geldi. Ekipler arızalara müdahale ederek, ilçeye yeniden elektrik verildi. Çaybaşı İlçesinde; İlküvez mahallesinde elektrik kesintileri oldu. 1 evin çatısı uçtu.

Fatsa İlçesinde; Sağanak yağış nedeniyle şehir merkezinde rögar taşması nedeniyle su birikintisi meydana geldi. Oluşan su birikintilerine ekipler tarafından anında müdahale edildi.  Kabadüz İlçesinde;Yeşilyurt, Gelinkaya, Özlükent, Derinçay, Gümüşdere ve Harami mahallelerinde elektrik kesintileri oldu.

Kabataş İlçesinde; İlçe merkezi haricinde kırsalda elektrik kesintileri meydana geldi.

Kumru İlçesinde; Düzoba Yaylasında şenlik için hazırlanan sahne hasar gördü.

Ulubey İlçesinde; Kardeşler, Güzelyurt ve Alaca mahallelerinde elektrik kesintileri meydana geldi. Ünye İlçesinde; Pelitliyatak Mahallesinde boş olan bir ev (mevsimlik) ve ahırın üzerine ağaç devrildi.

 

Valilikten yapılan açıklamada; “Yağan sağanak yağmur ve şiddetli rüzgar nedeniyle oluşan elektrik arızaları, YEDAŞ ekiplerince giderilmeye çalışılmak şu saat itibariyle il genelinde 122 mahallede elektrik arızası mevcut olup, elektrik arızlarını gidermeye yönelik ekiplerce yoğun bir çalışma yürütülmektedir. Şiddetli fırtına nedeniyle konutların çatılarında oluşan hasarları tespit etmek üzere de çalışmalar başlatılmıştır. Yaşanan kuvvetli yağış ve şiddetli fırtınadan dolayı meydana gelebilecek olumsuzlara karşı, önceden gerekli tedbir ve önlemlerin alınması konusunda Valimiz Sayın Seddar Yavuz tarafından ilgili tüm kurumlar ve kuruluşlar talimatlandırılmıştır. Görevli tüm kurumlar ve kuruluşlar, kendilerine iletilen talimat doğrultusunda, araç ve personel görevlendirmesi yapmak suretiyle olaylara anında müdahale etmişlerdir.” denildi. Haber Merkezi  

 

Anahtar Kelimeler

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder