Fotoğraf sergisi açıldı
banner66

Fotoğraf sergisi açıldı

07 Mayıs 2019 Salı 09:55
Bu haber 2928 kez okundu

Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, Ulubey Meslek Yüksekokulu Basın ve Yayın Programcılığı birinci sınıf öğrencileri tarafından düzenlenen fotoğraf sergisinin açılışını gerçekleştirdi.

Fotoğraf sergisi açıldı

Sponsor Reklamlar

Ulubey Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen açılışa Rektör Prof. Dr. Tarık Yarılgaç’ın yanı sıra Ulubey MYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Serkan Güney, akademik ve idari personel ile öğrenciler ve davetliler katıldı.

Basın ve Yayın Programcılığı birinci sınıf öğrencilerinin “Temel Fotoğrafçılık” dersinde almış oldukları teknik eğitim sonrasında makro ve genel çekimlerden oluşan 38 renkli ve siyah-beyaz çalışmanın yer aldığı serginin açılış konuşmasını gerçekleştiren Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, “Sahip olduğu akademik alt yapı ile öğrencilerini sektöre hazırlayan meslek yüksekokulları sektörün ihtiyaç duyduğu nitelikli ara eleman eksikliğinin giderilmesi noktasında önem arz etmektedir. Biz de Ordu Üniversitesi olarak meslek yüksekokullarında öğrenim gören öğrencilerimizin, teorik ve mesleki bilgiler ışığında deneyim kazanarak uzmanlaştırılması ve sektörde yer alması konusunda sadece bilimsel alanda değil aynı zamanda sanatsal ve kültürel alanda da gerçekleştirdikleri çalışmalara destek vermekteyiz. Ulubey Meslek Yüksekokulu Basın ve Yayın Programı öğrencilerinin çekmiş oldukları fotoğraflardan oluşan bu sergide yer alan çalışmalar da onların almış oldukları eğitim mesleki yaşamlarına hazırlık aşaması niteliğindedir. Bu düşüncelerle fotoğraf sergisinin gerçekleştirilmesinde emeği geçen program öğrencilerimizi ve akademisyenlerimizi tebrik ediyorum.” dedi.

Açılış konuşmasının ardından Rektör Yarılgaç ve beraberindekiler fotoğraf sergisinin açılışını gerçekleştirdi.

Sergi programı sonrasında Rektör Yarılgaç, Ulubey MYO akademik personeli ile bir araya gelerek “2018 yılı Üniversite İzleme Değerlendirme Kriterleri” konulu bir toplantı gerçekleştirdi.

Toplantıda Rektör Yarılgaç YÖK tarafından belirlenen izleme ve değerlendirme kriterleri arasında yer alan eğitim ve öğretim, araştırma geliştirme, proje ve yayın, uluslararasılaşma, bütçe ve finansman, topluma hizmet ve sorumluluk başlıkları altındaki 42 göstergeye göre Ordu Üniversitesinin 2018 yılı verilerini öğretim elemanları ile paylaştı. Haber Merkezi

 

Anahtar Kelimeler

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder