“Gereği yapılsın!”

22 Temmuz 2020 Çarşamba 11:41
Bu haber 1996 kez okundu

CHP Ordu İl Kadın Kolları Başkanı Nilgün Yılmaz: “Devletimiz imzaladığı sözleşmenin gereğini yapmak zorundadır. İstanbul sözleşmesi aileyi değil şiddeti yıkar.”

“Gereği yapılsın!”

Sponsor Reklamlar

CHP Ordu İl Kadın Kolları Başkanı Nilgün Yılmaz; İstanbul sözleşmesi aileyi değil şiddeti yıkar diyerek tepkisini şöyle dile getirdi:


Kadına yönelik şiddet ister kamusal alanda olsun ister özel alanda meydana gelsin kadınlara fiziksel, cinsel, psikolojik ve ekonomik acı veya ızdırap veren veya tehdit etme, zorlama veya keyfi olarak özgürlükten yoksun bırakma anlamına gelir ve bir insan hakkı ihlali ve kadınlara yönelik ayrımcılığın bir biçimi olarak anlaşılmaktadır.
Yani sözleşmenin amacı kadınları her türlü şiddete karşı korumak, kovuşturmak ve ortadan kaldırmaktır. Devletimiz imzaladığı sözleşmenin gereğini yapmak zorundadır.

Bu ülkenin en büyük sorunlarından bir tanesi günden güne artan kadın cinayetleri iken,
sözleşme maddelerini usulunce uygulamaya yönelik girişimler yerine, sözleşmenin iptal edileceği bahsini kesinlikle kabul etmiyoruz, etmeyeceğiz!
Bilinsin ki, biz kadınlar, can kurtaranımız olan İstanbul Sözleşmesi’nden vazgeçmeyeceğiz!
Kadınların sabrını sınamayın ,biz ölmek istemiyoruz biz eşit yaşamak istiyoruz.
İstanbul Sözleşmesi'ni yok sayanlar, 6284'ü uygulamayanlar tarafından meşrulaştırılan erkek şiddeti ve çocuk istismarına karşı bulduğumuz her yerde mücadele edeceğiz
Eşit yaşamak hepimizin hakkı ,toplumsal cinsiyet eşitliği şart!” Haber Merkezi

 


Anahtar Kelimeler

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder

@name x