Gıda güvenliği herkesin sorumluluğu

08 Haziran 2020 Pazartesi 11:55
Bu haber 1351 kez okundu

Ordu Tarım ve Orman Müdürü Kemal Yılmaz, gıda zinciri içerisinde bulunan herkesin gıda güvenliği konusunda bilinçli hareket etmesi gerektiğinin altını çizdi.

Gıda güvenliği herkesin sorumluluğu

Sponsor Reklamlar

Yılmaz; “Gıda insan hayatıyla özdeşleşmiş bir kavramdır. İnsan hayatı devam ettiği sürece gıdaya gereksinim devam edecek ve gıda sektörü stratejik bir sektör olmayı sürdürecektir.

 Çünkü insanın en temel ihtiyaçlarından olan beslenme ve sağlıklı yaşam, sadece güvenli ve yeterli miktarda gıda ile mümkündür. Şuan içerisinde bulunduğumuz pandemi sürecide gıda güvenliğinin ve gıda ihtiyacının karşılanması noktasında alternatifsiz olan tarımsal üretimin önemini bir kez daha gözler önüne sermiştir. Bizlerde bu bilinçle İl Tarım ve Orman Müdürlüğü olarak tarımsal üretimi artırma noktasında önemli projeler hayata geçiriyor ve tohumdan sofraya güvenli gıda için aralıksız gıda denetimleri gerçekleştiriyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle “7 Haziran Dünya Gıda Güvenliği Günü”nü kutluyor, gıda zinciri içerisinde bulunan herkesin gıda güvenliği konusunda bilinçli hareket etmesini temenni ediyorum.” diye konuştu. Haber Merkezi


Anahtar Kelimeler

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder

@name x