Gülyalı’da imar uygulaması çalışmaları

02 Nisan 2021 Cuma 02:04
Bu haber 1153 kez okundu

Gülyalı Belediye Başkanı Ulaş Tepe, “İmar uygulaması olmayan araziye kimse tek bir çivi dahi çakamaz. Yıllarca, ‘Gülyalı’da arsa fiyatları uçtu’ diye haber çıkaranlar Gülyalı’nın geleceğiyle oynadılar. Biz laf değil icraat üreterek ilçemizin gelişiminin önündeki engelleri kaldıracak adımları kararlılıkla atmaya başladık.” Dedi.

Gülyalı’da imar uygulaması çalışmaları

Gülyalı Belediye Başkanı Ulaş Tepe ; “Bu doğrultuda ele aldığımız imar uygulaması çalışmalarında; Gülistan Mahallemizde I. Etap’ta 21 hektar alanda son aşamaya geldik, II. Etap’ta ise 24 hektar alan uygulama çalışmalarımızı tamamladık” dedi.

Yeni uygulamalar için süreci başlattık

İmar uygulaması çalışmalarında bir yandan mevcut çalışmaları devam ettirirken diğer taraftan yeni uygulama çalışmalarına başladıklarını belirten Başkan Tepe, “Gülistan Mahallemizde 3. etapta 18 hektarlık alanda, Turnasuyu Mahallemizde 1,4 hektarlık alanda ve Ürümbey Mahallemizde iki ayrı bölgede toplamda 11 hektar alanda imar uygulamasıyla ilgili süreci başlattık. Çalışmalarımız ilçemizin gelişim potansiyeli göz önünde bulundurularak mahalle mahalle, bölge bölge devam edecek” dedi.

Çalışmalarımızda şeffaf bir süreç yönetiyoruz

Gülyalı Belediyesi’nin ele aldığı bütün çalışmalarda şeffaf ve halka açık bir süreç yürüttüğünü ifade eden Başkan Tepe, “İmar uygulaması çalışmalarımızda da şeffaflığa özen gösteriyoruz. Gülistan Mahallemizdeki uygulama çalışmaları kapsamında geçtiğimiz yıl mahallelilerimizle ve hak sahibi vatandaşlarımızla geniş kapsamlı bir toplantı ortaya koyduk. İmar ve Şehircilik personellerimiz ve uygulamayı gerçekleştiren harita mühendisliği şirketinin yetkilisi ile sürecin nasıl işlediğini açık bir şekilde anlattık. Hiçbir kuşkuya mahal vermeyecek şekilde vatandaşlarımızın sorularına cevap verdik. Bu süreçte bütün adımları kamuoyuyla adım adım paylaşmaya özen gösteriyoruz” dedi. Haber Merkezi

 

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x