Gülyalı’ya modern balıkçı barınağı

26 Ağustos 2020 Çarşamba 11:42
Bu haber 5194 kez okundu

Gülyalı Balıkçı Barınağının modernizasyonuyla ilgili proje, Gülyalı Balıkçı Kooperatifi üyelerine tanıtıldı.

Gülyalı’ya modern balıkçı barınağı

Sponsor Reklamlar

Projenin oluşturulma aşamasında balıkçı barınağının sorunlarının neler olduğunu tespit ettiğini belirten Gülyalı Belediye Başkanı Ulaş Tepe, “Doğu Karadeniz sahili boyunca örnek uygulamalara sahip barınakları yerinde inceledim. Burada yaşanılan sorunların birçoğunu onların da yaşadığını, nasıl çözümler ürettiklerini not aldım. Burada ortaya koyacağımız uygulamayla balıkçımızın şikayet ettiği kangren haline dönüşen sorunlar ortadan kalkacak. Balıkçı esnafımız rahata kavuşacak” dedi. 


Önceliğimiz balıkçı esnafına hizmet etmesi


Projeyi ilk kez kooperatif üyeleriyle paylaşan Başkan Tepe, “Burada herhangi bir dayatma yapmıyoruz. Bu toplantımızın amacı sizlerin de önerilerini dinlemek. Bizlerden talep ettiğiniz düzenlemeleri not alıyoruz. Gerekli revizeleri yaptıktan sonra nihai şekline ulaştıracağız. Talep ettiğiniz düzenlemelere baktığımızda büyük oranda bu projeyi uygulamış olacağız” dedi. 


Turizme de önemli katkı sağlayacak bir proje


İlçenin konumu içerisinde balıkçı barınağının çok güzel bir noktada yer aldığını vurgulayan Başkan Tepe, “İstiyoruz ki burada ortaya koyacağımız proje turizme de hizmet etsin. İnsanlar aileleriyle gelerek zaman geçirsinler. En güzel balıkların tüketilebildiği butik restaurant, cafe gibi yeme içme yerleri de proje de yer alıyor. Dolayısıyla ilçeyi cazibe merkezi haline getirebilecek bir uygulama ortaya koyacağız” dedi. 


Mevcut fiziksel yapı korunarak modernizasyon gerçekleşecek


Barınakla ilgili hassasiyetlerin bilincinde olduklarını ifade eden Başkan Tepe, “Burada herhangi bir dolgu çalışması, çevre tahribatı yapılmayacak. Mevcut eskiyen ahşa yapıları yıkarak aynı konumda modern tek tip barınaklar inşa edeceğiz. Barınaklarımız yine ahşap yapıyla bölge mimarisine de uygun bir yapıda olacak. Barınakların ihtiyacı olan su, elektrik, tuvalet, banyo gibi temel ihtiyaçları karşılayacak bir altyapıyı burada hayata geçireceğiz. Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder

@name x