“Haber gerçek dışıdır”

19 Aralık 2019 Perşembe 10:26
Bu haber 1294 kez okundu

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, sokak hayvanlarıyla ilgili bazı fotoğrafların bir sosyal medya hesabından servis edilerek haber yapılmasına ilişkin yaptığı açıklamada, “Sokak hayvanlarının bir konteynıra hapsedilmesinin Ordu Büyükşehir Belediyemizle ve ilçe belediyesi olarak bizlerle hiçbir bağlantısı yoktur. Hayvanları kimlerin ne amaçla ve ne maksatla hapsettiği bilinmemektedir.” dedi.

“Haber gerçek dışıdır”

Sponsor Reklamlar

Geçtiğimiz gün bir sosyal medya hesabı üzerinden bazı sokak hayvanlarının vahşi depolama alanında bir konteynıra kapatılmış gibi gösterilmeye çalışılmasıyla ilgili Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı yazılı bir basın açıklaması yaptı.

“Suç duyurusunda bulunulmuştur”

Hayvanların hapsedilmesinin kendileriyle hiçbir şekilde bağlantısının olmadığını ifade eden Başkan Tavlı, şunları söyledi:“Haberde geçen ve hayvanların Ünye Belediyesi tarafından konteynıra hapsedildiğiyle ilgili ifadeler gerçek dışıdır. Sokak hayvanlarının bir konteynıra hapsedilmesinin Ordu Büyükşehir Belediyemizle ve ilçe belediyesi olarak bizlerle hiçbir bağlantısı yoktur. Kimlerin ne amaçla ve ne maksatla hayvanları hapsettiği bilinmemektedir. Sonrasında ise yine bazı internet sitelerinde bu görüntüler haberleştirilmiş ve algı oluşturulmaya çalışılmıştır. Hayvanları konteynıra hapseden ve insanlık dışı bir eylemde bulunan kişi ya da kişilerle ilgili Ünye Emniyetine şikayette bulunulmuş ve Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusu yapılmıştır. Son zamanlarda özellikle Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Ünye Belediyesi’ni yıpratmaya yönelik belirli kaynaklardan çıkarılan bu haberlerle özellikle sokak hayvanları konusunda ciddi projeler geliştiren her iki belediyemizin bu ve benzer kasıtlı girişimlerle yıpratılamayacağının bilinmesi gerekmektedir.”

 

Anahtar Kelimeler
banner64

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder

@name x