“Hak aramaya devam!”

26 Haziran 2020 Cuma 09:51
Bu haber 2579 kez okundu

Cumhuriyet Halk Partisi Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Ordu İl Başkan Yardımcısı Avukat Meltem Saraner Yıldız, CHP Ordu İl Başkanlığı adına, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında 10 yıl önceki sosyal medya paylaşımları nedeniyle İstanbul 37. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından verilen cezanın İstinaf Mahkemesi tarafından onaylanmasının ardından açıklama yaparak, “Yargıtay ve diğer üst mahkemelere yapacağımız itirazlar ile hak aramaya devam edeceğiz.” dedi.

“Hak aramaya devam!”

Sponsor Reklamlar

CHP  Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Ordu İl Başkan Yardımcısı Avukat Meltem Saraner Yıldız, kararın hukuki olmadığını belirterek, “Yaprak dökümü yaşayan, sandıktan korkan iktidar yargıya müdahale etmiştir. Bu karar siyasidir. Bu davanın ilk duruşması İstanbul seçimlerinin kazanıldığı günün yani 23 Haziran haftasında yapılmıştır. Türkiye’de davalar bitmez, yurttaş adalete senelerce ulaşamazken İstanbul İl Başkanımıza hızlıca ceza verilmiştir. Pandemi nedeniyle tüm yargı durmuş, bir tek İstanbul İl başkanımızın davasına bakan yargıçlar durmamıştır. Bu karar tam da İstanbul seçimini kazandığımız günün yıl dönümüne yani 23 Haziran tarihine yetiştirilmiştir. Seçim zaferinin başrollerinden biri olan İstanbul İl Başkanımıza olan öfke hala dinmemiş olacak ki, iktidar yargıdaki elini kullanarak İstanbul İl başkanımızın canını sıkmak istemiştir.” Dedi.


Yıldız, şöyle devam etti: “Hukuku ellerinde oyuncak eden kıfayetsiz muhteris iktidar sahipleri, artık farkında olsunlar. Halkımız bunların gerçek yüzünü görmüştür. İstanbul seçimlerinin intikamını almak için tüm kamu kurumlarını, belediye meclislerini hatta mahkemeleri bile Cumhuriyet Halk Partili yöneticilerimize karşı nasıl hunharca kullandıklarını halkımız bilmektedir. Uzun süredir yaprak dökümü yaşayan bu iktidar artık sona gelmiştir. Ellerinde kalan son güçle kendilerinden olmayan herkesi sindirmeye, bastırmaya çalışmaları nafiledir.” Ordu Yorum/Neşe Altaş

 

 

Anahtar Kelimeler
banner64

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder

@name x