Hayvanlar unutulmadı!
banner66

Hayvanlar unutulmadı!

28 Aralık 2018 Cuma 09:53
Bu haber 391 kez okundu

Kış şartlarının olumsuz etkilerini en aza indirmek için sokak hayvanlarına şefkat elini uzatan belediye ekipleri, onların aç kalmasını önlemek için Ulubey, Gölköy, Gürgentepe, Kabadüz ilçelerinde beslenme noktalarına ve doğaya yiyecek bırakıyor.

Hayvanlar unutulmadı!

Sponsor Reklamlar

Hayvanların da yaşama hakkı olduğuna dikkat çeken Büyükşehir Belediye Başkanı Engin Tekintaş, “Büyükşehir Belediyesi olarak soğuk ve karlı havalarda yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarımız için önceki yıllarda olduğu gibi yemleme faaliyeti yürütüyoruz. Ekiplerimiz Ulubey, Gölköy, Gürgentepe, Kabadüz ve Çambaşı Yaylası’nda sokak hayvanları için yiyecek bıraktı. Doğal ortamda hayatını sürdüremeyecek yaşlı, güçsüz ve bakıma muhtaç hayvanların Altınordu ilçemizdeki geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezimizde bakımını yapılarak kışın olumsuz etkilerinden korunmasını sağlıyor. Terk edilmiş at gibi tek tırnaklı hayvanların da olumsuz kış şartlarından korunması için gerekli çalışmaları yapıyoruz” dedi.

  

Büyükşehir olarak sahipsiz hayvanların hayatını kolaylaştırıcı çözümler ortaya koyduklarını ifade eden Başkan Tekintaş, “Büyükşehir olarak, bu hayatı onlarla paylaştığımızı unutmadan, sahipsiz hayvanlarımızın hayatını kolaylaştırıcı çözümler ortaya koyuyoruz. Dolayısıyla doğadaki muhtaç canların yaşaması için vicdan sahibi olan herkesin de yapacağı şeyler olduğunu unutmayalım. Bizde Büyükşehir Belediyesi olarak bu sorumlulukla üzerimize düşen görevi yerine getiriyoruz. Olumsuz hava koşulları devam ettiği sürece onlara şefkat eli uzatmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.Haber Merkezi

 

 

 

Anahtar Kelimeler

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder