Hedef turizm!
banner66

Hedef turizm!

26 Nisan 2019 Cuma 10:19
Bu haber 2284 kez okundu

Önümüzdeki 5 yıl içerisinde Ordu’yu hiç kimsenin tanıyamayacağının altını çizen Vali Seddar Yavuz, Ordu’nun Karadeniz’de en yüksek potansiyele sahip bir şehir olduğunu kaydetti ve “Bu potansiyeli ortaya koyabilecek olan bizleriz.” dedi.

Hedef turizm!

Sponsor Reklamlar

Vali Seddar Yavuz, Ünye İlçe programı kapsamında kültürel varlıkların restorasyon çalışmalarını yerinde inceledi.

 

Vali Yavuz ilk olarak, İlçenin Kaledere mahallesinde bulunan tarihi Kefeli Han’da, Kültür ve Turizm Bakanlığınca 1,5 Milyon TL bedelle başlatılan restorasyon çalışmasını, Kadılar yokuşunda yapılan sokak sağlıklaştırması ile yine burada 50 tarihi evin daha  sokak sağlıklaştırmasının yapılacağı Kadılar Yokuşu ve çevresinde incelemelerde bulundu.

 

Vali Yavuz, Kaledere mahallesinde bulunan ve Osmanlı dönemi sivil mimari yapıların en güzel örneklerinden birisi olan ve “Müze Ev"e dönüştürülen yapıda da incelemelerde bulunurak, ilgililerden detaylı bilgi aldı.

 

Vali Seddar Yavuz ayrıca, Ünye İlçesinin Çamurlu mahallesinde  bulunan restorasyonu 1,5 yıl önce tamamlanan tarihi Saray Hamamını, Burunucu mahallesinde denize sıfır konumda yer alan 12 yapıya estetik bir görünüm kazandırmak amacıyla Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) tarafından sağlanan kaynakla başlatılan çalışmaları da yerinde gördü. 

 

Daha sonra Kültür ve Turizm Bakanlığınca 2. etap restorasyon çalışması başlatılan tarihi Ünye Kalesi'ni de gezen Vali Yavuz, restorasyon çalışmalarını yürüten yüklenici firma yetkilisinden bilgiler aldı.

 

Önümüzdeki 5 yıl içerisinde Ordu’yu hiç kimsenin tanıyamayacağının altını çizen Vali Seddar Yavuz, Ordu’nun  Karadeniz’de en yüksek potansiyele sahip bir şehir olduğunu kaydetti ve “Bu potansiyeli  ortaya koyabilecek olan bizleriz. Ordu’da yaşayan herkesin bu alanda elinden gelen gayreti göstereceğini, bizim de devlet olarak elimizdeki tüm imkânları seferber edeceğimizi bilmenizi isterim.” dedi. Haber Merkezi

 

Anahtar Kelimeler

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder