"Hedefe kenetlenmeliyiz"
banner66

"Hedefe kenetlenmeliyiz"

19 Ekim 2018 Cuma 10:04
Bu haber 500 kez okundu

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) Başkanı Servet Şahin, Türkiye Odalar Borsalar Birliği’nin (TOBB) başlattığı ‘Enflasyonla Topyekûn Mücadele’ kampanyasına destek verdiklerini açıkladı.

"Hedefe kenetlenmeliyiz"

Sponsor Reklamlar

OTSO'da yapılan toplantıda, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın liderliğinde başlatılan kampanyayı son derece önemli bulduklarını ve desteklerini söyleyen Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Servet Şahin; “Fiyat istikrarı makroekonominin durumunu yansıtan en önemli göstergelerden biridir. Türkiye 2002’den sonra mali ve siyasi istikrarla birlikte fiyat istikrarı konusunda da çarpıcı bir iyileşme elde etmiş, enflasyonun tek haneli seviyelere düşmesi sağlanmıştır. Son dönemde döviz kurlarında yaşanan olağandışı hareketlerin de etkisiyle enflasyon oranı yeniden çift haneler çıkmıştır. Artan enflasyon hem alım gücü düşen vatandaşlarımızı, hem de artan girdi maliyetleri ve faizler nedeniyle firmalarımızı olumsuz etkilemektedir. Tüm bu sıkıntıları aşmak için, Hazine ve Maliye Bakanlığımız tarafından hazırlanan ve Bakanımız Sayın Berat Albayrak’ın liderliğinde başlatılan Enflasyonla Mücadele Programını son derece önemli buluyor ve destekliyoruz. Zira enflasyonla mücadeleyi ne tek başına kamu, ne de tek başına özel sektör yapabilir. Sorumluluk ve görev hepimizindir.  Enflasyonla mücadele aynı zamanda işsizlikle, yüksek faizle ve artan girdi maliyetleriyle mücadeledir.” dedi.

Başkan Şahin; "Dolarda ve Euroda yaşanan süreçte belirli bir düşüş yaşandı. fakat kimse bu süreçte yapılan zamları geri çekmedi. Fiyatların yüzde 10 değil yüzde 25 geri gelmesi lazım. Suya bile zam yapıldı, suyu da ithal etmedik herhalde. Bu mücadeleye toplumun tüm kesimleri ne kadar güçlü destek olursa, etkisi de o kadar büyük olur. Reel sektörden finans sektörüne, kamudan vatandaşlarımıza kadar, tüm Türkiye olarak aynı hedefe kenetlenmeliyiz." diye konuştu. Ordu Yorum/Neşe Çakar Erkin

Anahtar Kelimeler

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder