"Hedefimiz marka ilçeler"
banner66

"Hedefimiz marka ilçeler"

19 Kasım 2018 Pazartesi 09:33
Bu haber 355 kez okundu

AK Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı Aday Adayı Mustafa Hamarat, Ordu'nun her ilçesinin ayrı bir özelliği ile marka olabilecek kaliteye sahip olduğunu söyledi.

"Hedefimiz marka ilçeler"

Sponsor Reklamlar

Belediyeciliğin sadece asfalt, sadece peyzaj, sadece su bağlamak olmadığını ifade eden Hamarat, "Bunlar zaten belediyecilik kapsamında yapılıyor. Eksiklik zaten kabul edilemeyecek işler. Burada yapılacak olan şey ilçelere büyükşehrin desteğini vermek. Örneğin Gölköy'de Ulugöl var. O güzelliği tanıtım işini sadece Gölköy Belediyesi yapsın derseniz belki bu 20 yıl sürecek. Ama Büyükşehir imkânları ile katkı verirse bu 1 yılda bitecek. Türkiye'de daha çok tanınır hale gelecek. Gölköy aynı zamanda Türkiye'nin en uzun yaşanılabilir yeri. Yaşamını devam ettirme duygusu insanların en temel duygularındandır. Bu ikisi ile Gölköy'ümüzü markalaştırabiliriz. Mesela Gürgentepe, balda marka olmak istiyor. Mesudiye hayvancılıkta marka olmak istiyor. Bir başka ilçemiz en kaliteli fındıkta, bir diğeri fasulye’de kısacası her ilçemizde oraya uygun yatırımlar ile kalkındırmak istiyoruz."

Hizmetler vatandaşın isteğine göre gidecek

Büyükşehir olarak yapılacak hizmetlerin kararını vatandaşın vereceğini anlatan Hamarat, "İlçelere hangi yatırımlar yapacaksınız türünden sorular ile karşılaşıyoruz. Hangi ilçeye ne yapacağız bunun en güzel yolu halk ile bunu konuşmak. Her ilçemizde vatandaşlarımızı dinlediğimizde değişik taleplerle karşılaştık. Yapacağımız en önemli iş milletimizi dinlemek, ortak karar ile iş yapmak olacak." Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler
banner64

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder