“Hedefinizi gerçekleştirmeye çalışın”

30 Aralık 2019 Pazartesi 09:45
Bu haber 473 kez okundu

Vali Seddar Yavuz, Ordu Üniversitesi kampüsünde bulunan KYK Lebibe-Ergin Karlıbel Öğrenci Yurdu’nda düzenlenen “Zoru Başaranlar” etkinliğinin konuğu oldu.

“Hedefinizi gerçekleştirmeye çalışın”

Sponsor Reklamlar

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Ordu İl Müdürlüğüne bağlı Lebibe-Ergin Karlıbel Kız Öğrenci Yurdunun konferans salonunda öğrencilerle biraraya gelen Vali Seddar Yavuz, öğrencilere bazı tavsiye ve nasihatlerde bulundu.

 

“Gençler Olarak Hedefinizi Belirleyin ve Gerçekleştirmeye Çalışın”

 

“Öncelikle gençler olarak  hayattan ne beklediğiniz, ne istediğiniz çok önemli. Hayatımızda seçeceğimiz alanlar, başarılı olmayı hedeflediğimiz meslekler, huzurlu ve mutlu olmayı düşündüğümüz bölümler nedir? Bizi ne  mutlu eder? diye düşünmemiz gerekiyor" diyerek, konuşmasına başlayan Vali Seddar Yavuz, “Aslında çocuklarımızın yeteneklerini yeni yeni keşfetmeye başlıyoruz. Onları sadece ders geçmek üzere kodluyoruz. Dolayısıyla meslekler de doğru seçilemiyor. Sizler şu anda üniversitede  farklı bölümlerde okuyorsunuz. Üniversite, kendinize yatırım yapmak için okunur.  Sadece ders geçmek için değil. Çok kitap okuyarak donanımlı olmaya özen göstermeniz sizin yararınıza olacaktır. Bir hedef belirleyin ve bu hedefi gerçekleştirmeye çalışın. Ne övgüler  sizi zirveye çıkarsın, ne yergiler yerin dibine  batırsın. Gerçek kimlik ve kişiliğinizi koruyun” dedi.

 

“Sosyal Statü Değiştirmenin Yolu Eğitimden Geçer”

 

Gençlere, zor şartlarda da olsa asla umutsuzluğa düşmemelerini söyleyen Vali Yavuz, önemli makam ve mevkilerde daha çok alt gelir grubu ailelerin çocuklarının bulunduğunu örnekler vererek anlattı. Sosyal statü değiştirmenin yolunun eğitimden geçtiğini kaydetti.

 

Gençlik ve Spor İl Müdürü  Mustafa Genç ise yaptığı konuşmada, yurtlarda eğitim, kültürel ve sosyal etkinliklerin devam ettiğini söyleyerek, desteği ve yakın ilgisi dolayısıyla Vali Seddar Yavuz’a  teşekkür etti.

 

Vali Seddar Yavuz, konuşmasının ardından öğrencilerin yönelttiği soruları içtenlikle yanıtlarken, yaşadıkları sıkıntı ve sorunları da dinleyerek not aldı.

 

Vali Seddar Yavuz, daha sonra Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Ordu İl Müdürü Fatih Azgı’yı da ziyaret ederek, kurum çalışmaları hakkında bilgi aldı.Haber Merkezi

 

Anahtar Kelimeler
banner64

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder

@name x