Hoş geldin Ramazan!
banner66

Hoş geldin Ramazan!

06 Mayıs 2019 Pazartesi 09:47
Bu haber 2890 kez okundu

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler: “Daha iyi bir kul olma yarışına gireceğimiz mübarek Ramazan ayına kavuşmanın sevinci içerisindeyiz.”

Hoş geldin Ramazan!

Sponsor Reklamlar

Güler’in Ramazan ayı mesajı şöyle: “İlahi emirlerin ışığı altında kendimizi hesaba çekeceğimiz, kalplerimizi ve fikirlerimizi kötülüklerden kurtarmaya çalışacağımız mübarek günleri bünyesinde barındıran Ramazan ayı hayır, bereket, dua ve niyaz ayıdır. Peygamber Efendimiz (S.A.V) Ramazan ayının faziletini “Evveli rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennem azabından kurtuluş ayıdır” buyurarak özetlemiştir.

Kalplere nur, gönüllere şifa, müminlere rahmet olan; bütün insanlığı cehaletten, karanlıktan, vahşetten ve delaletten kurtaran; doğru yola ve ilahi nura, ilme, medeniyete ve saadete ulaştıran Kur’an-ı Kerim’in bu ayda nazil olmaya başlaması da ayrı bir sevinç kaynağıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle saygıdeğer Ordulu hemşehrilerimin, aziz milletimizin ve tüm İslam aleminin Ramazan ayının hayırlara vesile olmasını temenni eder, sağlık ve afiyet içinde Ramazan Bayramı’na erişmemizi Yüce Allah’tan niyaz ederim.” Haber Merkezi

 

Anahtar Kelimeler
banner64

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder