İçme suyu müjdesi!
banner66

İçme suyu müjdesi!

26 Haziran 2019 Çarşamba 12:31
Bu haber 348 kez okundu

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ünye’nin turizm cazibe noktalarından biri olan Asarkaya Kent Ormanı’nın içme suyu ihtiyacının giderileceğini söyledi.

İçme suyu müjdesi!

Sponsor Reklamlar

Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (OSKİ) Genel Müdürlüğü tarafından yapılan çalışma ile Yazlak- Denizbükü mevkiinde bulunan grup suyuna kurulacak terfi sistemi ile suyun Asarkaya Kent Ormanı’na iletilmesi sağlanacak.

 

İçme suyu hattının imalatı tamamlandı

Ünye ilçesinde mesire ve piknik alanı olarak kullanılan Asarkaya Kent Ormanı’ndaki içme suyu sorununa büyükşehir neşter vuruyor. İçme suyu sistemi bulunmayan ve su ihtiyacı depolara tankerlerle taşınarak sağlanan Asarkaya Kent Ormanı için OSKİ Genel Müdürlüğü, proje hazırladı. 2.352 m içme suyu hattının imalatını tamamlayan ekipler, terfi sistemini çalıştıracak elektrik için 950 m enerji nakil hattı çalışmasına devam ediyor.

 

Çalışmalar kısa sürede tamamlanacak

Yazlak- Denizbükü mevkiinde bulunan grup suyuna terfi sistemi kurularak suyun Asarkaya Kent Ormanı’na iletilmesi sağlanacak. OSKİ Genel Müdürlüğü, çalışmaları kısa sürede tamamlayarak dokusunda barındırdığı birçok yaban hayvanı ve bitki çeşidiyle dikkat çeken, kuş gözlemciliği ve doğa yürüyüşü için ideal bir mesire ve piknik alanı olarak hizmet veren Asarkaya Kent Ormanı’nı sağlıklı içme suyuyla buluşturacak. Haber Merkezi

 

 

 

Anahtar Kelimeler

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder