İlk cumada seccade hediyesi

30 Mayıs 2020 Cumartesi 11:47
Bu haber 7037 kez okundu

Gülyalı Belediye Başkanı Ulaş Tepe’nin talimatlarıyla, yayınlanan genelgelere istinaden tüm tedbirleri alan Gülyalı Belediyesi açık alanda gerçekleşecek namaz öncesinde seccadesi bulunmayan vatandaşlara seccade dağıtımında bulundu.

İlk cumada seccade hediyesi

Sponsor Reklamlar

Salgın sebebiyle sağlık ve hijyen konusunda önceden belirlenen açık alanlarda üst düzey tedbirlerin alındığı Cuma namazı öncesinde vatandaşlara maske dağıtımı, dezenfektan uygulaması gerçekleştirilirken, seccadesi bulunmayan vatandaşlarımıza da belediyemiz tarafından seccade hediye edildi. Eksiksiz bir şekilde Cuma namazını eda ettiklerini belirten Başkan Tepe, “Haftalar sonra vatandaşlarımızla birlikte namaz kılmanın manevi güzelliğini yaşadık. Belediye olarak yayınlanan genelgelere istinaden dünden bu yana yoğun bir çabayla Cuma namazı öncesi alınacak tedbirleri ivedilikle yerine getirerek vatandaşlarımızın sağlığını koruma noktasında gerekli çalışmaları tamamladık. Bugün de olası eksiklikleri giderecek hazırlıklarımızı tamamlayarak günün maneviyatına uygun bir şekilde haftalar sonra ilk Cuma namazımızı kıldık. Rabbim salgından kurtulup saflarımızı sıklaştırarak eski günlerimizdeki gibi yan yana olmayı hepimize nasip etsin” dedi.

Camilere seccade temini gerçekleştirildi

Kısıtlamaların kaldırılmasına yönelik olarak açıklanan camilerin öğle ve ikindi vakitlerinde ibadete açılması noktasında da çalışmalara başlayan belediyemiz, hijyen çalışmalarına ağırlık kazandırıyor. Camilerimizde dezenfekte çalışmalarını sıklaştıran ekiplerimiz, ilçe genelindeki camilerimize de seccade temininde bulunarak seccadesi bulunmayan vatandaşlarımızın ibadetlerini gerçekleştirmeleri konusunda eksiklikleri giderdi. Haber MerkeziAnahtar Kelimeler

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder

@name x